Przejście do sekcji:
Przebudowa ul. Dębowej w Głownie
W dniu 16 kwietnia 2025 r. pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Łódzkiego a Gminą Miasta Głowna reprezentowaną przez Burmistrza Głowna została zawarta umowa o udzielenie dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację zadania pn. „Przebudowa ul. Dębowej w Głownie ”.
Całkowita wartość zadania według umowy to 1 157 406,00 zł
Wartość dofinansowania z RFRD według umowy to 694 443,00 zł
Projekt jest skierowany bezpośrednio do mieszkańców ulicy Dębowej, a pośrednio - do mieszkańców całego Głowna i wszystkich osób korzystających z ww. infrastruktury.
W ramach inwestycji przewidziano jezdnię z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka szara) oraz hydrofugę 20x20x8 cm (kostka grafitowa z wypełnieniem spoin grysem granitowym 2/5 do połowy wysokości kostki) o szerokości 5,00 m o spadku daszkowym wynoszącym 2,00 %. W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się również wykonanie jednostronnego chodnika (fragmentarycznie obustronny w miejscach przejść dla pieszych) z dojściami do furtek, o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka szara) wraz ze zjazdami indywidualnymi gr. 8 cm (kostka czerwona). Jezdnia zostanie obustronnie ograniczona krawężnikami betonowymi. Ponadto, zaprojektowano jednostronne pobocze z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m. Chodnik i dojścia do furtek oraz zjazdy indywidualne po zewnętrznej stronie zostaną ograniczone obrzeżami betonowymi 8x30 cm na ławie betonowej z oporem.