Henri-Jacques Citroën - wnuk Andre Citroëna odwiedzi Głowno

Henri-Jacques Citroën - wnuk Andre Citroëna odwiedzi Głowno

Na zaproszenie portalu Francuskie.pl we współpracy z Citroen Oldtimer Club Polska, Amicale Citroen Pologne oraz Citroën Varsovie Groupe do Polski przyjedzie wnuk Andre Citroëna, założyciela słynnej marki samochodów. Specjalną częścią podróży po Polsce jest wizyta w Głownie, które odwiedzi wraz z małżonką i towarzyszącymi gośćmi już w najbliższą sobotę – 3 lutego.
 
Wizyta w Głownie rozpocznie się od symbolicznego otwarcia Skweru Citroëna przy ul. Norblina. Następnie przejedziemy kawalkadą na Plac Wolności. Dla miłośników motoryzacji gratką będzie możliwość obejrzenia różnych modeli samochodu Citroën, które pojawią się na Placu Wolności. Wizyta w Głownie przewidziana jest około południa i potrwa ok. 2 godzin, co związane jest z kolejnymi spotkaniami Gości w Warszawie.
 
Przypominamy, że w dniu 18 kwietnia 1900 roku do ówczesnych zakładów położonych na terenie obecnego Głowna przyjechał Andre Citroën. To właśnie tu po raz pierwszy zobaczył zbudowane z drewna zębate koła daszkowe. Jako inżynier, zachwycił się ich działaniem, wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz długowiecznością. Postanowił kupić na nie patent i stały się one wkrótce symbolem oraz logotypem jego firmy – znanej na całym świecie marki Citroën. Historię tę znamy dzięki znakomitemu badaczowi i popularyzatorowi historii, głownianinowi Jackowi Perzyńskiemu.
 
  • Henri Jacques Citroen