XI edycja imprezy sportowo-patriotycznej „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

XI edycja imprezy sportowo-patriotycznej „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

W najbliższą niedzielę (5 marca 2023 r.) odbędzie się XI edycja imprezy sportowo-patriotycznej „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".
Ideą biegu jest popularyzowanie wśród mieszkańców Głowna aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a także poszerzanie wiedzy o żołnierzach drugiej konspiracji. Bieg zostanie przeprowadzony ze startu wspólnego na tzw. dystansie rodzinnym tj. 1963 m., nawiązującym do daty śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Organizatorem biegu jest Fundacja Stanisława Pomian-Srzednickiego. Po raz kolejny partnerem imprezy jest Miasto Głowno, które corocznie dofinansowuje pakiety startowe dla uczestników biegu.
Jednocześnie informujemy, iż w związku z imprezą "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w godzinach od 12.15 do 13.30 będą występowały utrudnienia w centrum miasta Głowna, polegające na wyłączeniu z ruchu pojazdów ul. Zgierskiej i Łowickiej na odcinku od ulicy Piątkowskiej do ul. Dworskiej.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w ww. wydarzeniu. Początek biegu o godz. 12.30 z Placu Wolności w Głownie.
  • plakat informujący o imprezie „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
  • Mapa trasy biegu „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
  • Mapa objazdu na czas imprezy „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"