Drużyna gospodarzy wygrała turniej o Puchar Rady Miejskiej w Głownie

Drużyna gospodarzy wygrała turniej o Puchar Rady Miejskiej w Głownie

Pięć drużyn, reprezentujących cztery pobliskie samorządy, rywalizowało w Głownie podczas XXVII Turnieju Samorządowców w Piłkę Siatkową o Puchar Rady Miejskiej w Głownie. W zaciętej rywalizacji zwyciężyli gospodarze, którzy pokonali w decydującym spotkaniu drużynę z Gminy Domaniewice.

W dniu 03.12.2022 r. po raz dwudziesty siódmy sportowa rywalizacja pomiędzy zaprzyjaźnionym samorządami gminnymi zagościła w Głownie. Dzięki uprzejmości dyrektor Beaty Pilarskiej turniej odbył się w głowieńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2. Celem imprezy było: propagowanie piłki siatkowej, promowanie zdrowego trybu życia, integracja zaprzyjaźnionych samorządów poprzez sportową rywalizację.

Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Głownie odpowiedziały 3 drużyny reprezentujące samorządy: Gminy Bielawy na czele z Przewodniczącym Andrzejem Ziemińskim, Gminy Domaniewice, którą poprowadził Przewodniczący Bartłomiej Jurga oraz Gminy Głowno, z Przewodniczącym Jarosławem Chałubcem w roli kapitana oraz znanym ze swej pasji do sportu Wójtem Markiem Jóźwiakiem. Na turnieju nie mogło również zabraknąć zaprzyjaźnionej drużyny OLDBOY Bielawy na czele z Waldemarem Koteckim. Na czele drużyny gospodarzy stanął Przewodniczący Przemysław Milczarek.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Szkup wraz z Burmistrzem Głowna Grzegorzem Janeczkiem.

Zgodnie z regulaminem turnieju mecze zostały rozegrane systemem ,,każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Za każdy mecz drużyna otrzymywała punkty:

3 pkt za wygraną wynikiem 2:0,

2 pkt za wygraną wynikiem 2:1,

1 pkt za przegranie spotkania wynikiem 1:2,

0 pkt za oddanie walkowera lub za przegranie spotkania wynikiem 0:2.

Pomimo rekreacyjnego charakteru, w trakcie turnieju nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. Szczególnie emocjonujące okazały się mecze drużyn, które do samego końca walczyły z szansami na wygraną. O miejscu na najwyższym stopniu na podium zadecydował mecz pomiędzy drużyną gospodarzy, a drużyną samorządowców z Gminy Domaniewice. Mecze pomiędzy tymi dwoma zespołami zawsze budziły największe emocje. Tym razem zimniejszą krwią wykazali się siatkarze z Głowna, którzy z kompletem punktów wygrali turniej u siebie po raz pierwszy od 2015 roku. Mecz o drugie miejsce, po zaciętej rywalizacji i walce na przewagi punktowe, wygrali samorządowcy z Domaniewic.

Wyniki końcowe:

I miejsce: Samorząd Miasta Głowna 12 pkt

II miejsce: Samorząd Gminy Domaniewice 8 pkt

III miejsce: OLDBOY Bielawy 7 pkt

IV miejsce: Samorząd Gminy Głowno 3 pkt

V Miejsce: Samorząd Gminy Bielawy 0 pkt

Nie zabrakło również nagród indywidualnych. Nagrodę najwartościowszego zawodnika turnieju otrzymała reprezentantka Głowna – Anna Paszkowska, która seriami precyzyjnych serwów wywalczała przewagę z najtrudniejszymi przeciwnikami, a swoim poświęceniem na parkiecie ratowała drużynę przed utratą punktów. Nagrodę FAIR PLAY otrzymał kapitan Bartłomiej Jurga – Przewodniczący Rady Gminy Domaniewice, który sportową postawą inspirował wszystkich uczestników turnieju.

W czasie uroczystego zakończenia turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe medale. Ponadto wszyscy goście otrzymali atrakcyjne materiały promujące Miasto Głowno. Dekoracji dokonał zespół sędziowski wspierany przez Wójta Marka Jóźwiaka.

Barwy Głowna reprezentowali: kpt. Przemysław Milczarek, Dominika Hemka, Arkadiusz Kaźmierczak, Jakub Kosielski, Marcin Kowalski, Jarosław Maciak, Anna Paszkowska, Krzysztof Zieliński.

W roli sędziów wystąpili:

Grzegorz Szkup, Sylwester Jasiński, Dawid Kajzer – sędzia sekretarz. Zespół sędziowski wspierały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie: Maria Jasińska oraz Nikola Kwiatkowska.

Organizatorzy:

Miasto Głowno, Rada Miejska w Głownie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głownie.

Organizatorzy dziękują obsłudze sędziowskiej za sprawne poprowadzenie zawodów.

  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy
  • Siatkówka znów integruje samorządy