Biała Sobota - 9 kwietnia 2022 r.

Biała Sobota - 9 kwietnia 2022 r.

W szpitalach i przychodniach wojewódzkich w całym regionie będzie można jutro zmierzyć ciśnienie, cukier, natlenienie krwi, ale również przejść badania EKG, poradzić się psychologa czy onkologa. Bez opłat i bez rejestracji. Przebadać się będą mogli mieszkańcy województwa łódzkiego, jak i uchodźcy z Ukrainy.
 
„Biała sobota” to taki dzień, w którym otwarte są drzwi placówek medycznych należących do samorządu województwa łódzkiego. Na zainteresowanych czekają lekarze specjaliści i pomoc medyczna. Robią podstawowe badania i w razie konieczności kierują na leczenie.
 
W godzinach 9.00-15.00 można przyjść do jednego z 15 punktów w województwie. Większość z nich oferuje: pomiar ciśnienia, glikemii, saturacji, badania EKG. W czterech miejscach można liczyć na konsultacje psychologiczne, a w szpitalu im. Kopernika w Łodzi również onkologiczne. W większości placówek będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.
 
W Łodzi będzie to szpital im. Kopernika, Centrum Leczenia Chorób Płuc przy ul. Okólnej, szpital im. Pirogowa, poradnia specjalistyczna w szpitalu im. Biegańskiego (budynek G), Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy przy ul. Aleksandrowskiej i Specjalistyczny ZOS Psychiatryczny – poradnie dla dzieci i dorosłych przy ul. Aleksandrowskiej oraz poradnia przy ul. Sieradzkiej. Poza tym na pacjentów będą tego dnia czekać szpitale w Pabianicach (Pabian-Med), Zgierzu, Sieradzu, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i w Skierniewicach.
  • Biała sobota - 9 kwietnia 2022 r.