Mammografia w Głownie

Mammografia w Głownie

LUX MED Diagnostyka po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Po raz pierwszy w 2022 r. będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości:
  • Zgierz - 25 marca 2022 w godzinach od 8.30 do 14.00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Wschodnia 2;
  • Głowno - 25 marca 2022 w godzinach od 8.30 do 14.00 przy Galerii Głowno, ul. Generała Władysława Sikorskiego 67.

W badaniach będą mogły uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciagu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są obięte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Osoby chętne proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na https://mammo.pl/formularz/. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego należy stawić się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.