Spotkanie z Burmistrzem w zakresie długofalowej współpracy

Spotkanie z Burmistrzem w zakresie długofalowej współpracy

Kazimierz Piotrowski – Prezes Zarządu Oddziału Terenowego Ligi Ochrony Przyrody w Głownie oraz Andrzej Janowski – założyciel najstarszej w Polsce prywatnej stoczni jachtowej i Honorowy Obywatel Miasta Głowna, spotkali się dzisiaj z Burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem.
 
Jest to kolejne spotkanie w zakresie długofalowej współpracy, rozpoczętej jeszcze w 2021 roku, której jeden z przejawów można było oglądać przez ostatnie dwa weekendy nad zalewem Mrożyczka. Miała wówczas miejsce społeczna akcja sprzątania nabrzeży zbiornika z udziałem mieszkańców naszego miasta.
 
Panowie przedstawili burmistrzowi specjalny raport z tej akcji oraz zgłosili kolejne inicjatywy, mające na celu aktywizację mieszkańców oraz podniesienie atrakcyjności bezpośredniego sąsiedztwa zalewu. Jedną z nich jest propozycja bezpłatnego remontu miejskiego sprzętu wodnego w stoczni Janmor.
 
Burmistrz złożył na ich ręce podziękowania dla wszystkich głownian, którzy uczestniczyli w akcji sprzątania zalewu i wskazał na znaczącą wartość społecznej aktywności mieszkańców oraz stowarzyszeń, które angażują się w naszą wspólną codzienność. Akcję wspierały również głowieńskie firmy: sklep „Plasterek”, sklep spożywczy „Huta”, producent pizzy „Łowicka 40”, „Warsztat Smaku” oraz restauracja „Sami Swoi”. Każdy z uczestników otrzyma od samorządu imienne podziękowania.
  • Spotkanie z Burmistrzem w zakresie długofalowej współpracy