Głowno finalistą 25. Edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Głowno finalistą 25. Edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Miasto Głowno zostało finalistą 25. Edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. w kategorii "Drogi i obiekty mostowe", za realizację inwestycji pn. Przebudowa ulicy Lucjana Włodarczyka. Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom odbyła się wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie. W jubileuszowej 25. edycji Konkursu udział wzięło 470 inwestycji z całej Polski, ponad 87 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

To już trzeci sukces Głowna w konkursie Modernizacja Roku. W latach ubiełych, w finale tego prestiżowego konkursu, któremu patronują m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Powiatów Polskich znalazły się: adaptacja Pałacu Jabłońskich na Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie oraz teren rekreacyjny nad Zalewem Mrożyczka.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w." to inicjatywa powstała w 1996 roku, wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze inwestycje, budowy i modernizacje. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych, modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

 

 

  • Burmistrz i Pani Inspektor z dyplomem za uczestnictwo w konkursie
  • Uczestnicy na gali w Zamku Królewskim w Warszawie
  • Widok na zmodernizowana ulicę Lucjana Włodarczyka
  • Dyplom za udział w konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w.