Głowno na trasie 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków!

Głowno na trasie 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków!

Miło nam poinformować, że Głowno znalazło się na trasie najstarszego w Polsce, 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności" i Olimpijczyków, którego organizatorem jest Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność". Wyścig jest zaliczany do kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.2.
 
Wyścig odbędzie się w dniach 23-26.06.2021 r. i został podzielony na 5 etapów. Kolarze przejadą łącznie 740 km w 4 województwach.
W najbliższy czwartek (24 czerwca), przez Głowno przejadą uczestnicy 3 etapu wyścigu, ze startem w Koluszkach i metą w Sieradzu.
W związku z tym, w godz. 15.00 - 16.00 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na ulicach stanowiących trasę wyścigu tj. ul. Sikorskiego, ul. Swoboda, ul. Zgierska, ul. Bielawska aż do granicy z gminą Głowno. Ponadto wystąpią utrudnienia w postaci chwilowego wstrzymywania ruchu na odcinkach ulic przyległych do trasy wyścigu, wyjazdów osiedlowych (os. Swoboda i os Sikorskiego) i wyjazdów z parkingów. Prosimy o przestrzeganie wskazań i poleceń oznakowanych służb zabezpieczających całą trasę wyścigu.
  • Mapa wyścigu kolarskiego
  • Mapa 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków