Głowno Gold Race 2021 już za nami!

Głowno Gold Race 2021 już za nami!

173 zawodników z całej Polski wzięło udział w wyścigu kolarskim Głowno Gold Race 2021, który po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powrócił do Głowna. Organizatorem tej popularnej imprezy sportowej jest wybitny polski kolarz Cezary Zamana, a specjalną trasę wyścigu wyznaczył i opracował mieszkaniec Głowna – znany kolarz i komentator Eurosportu Dariusz Baranowski. Wydarzenie to – jak każdego roku – zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka.

Do naszego miasta zjechali kolarze z całego kraju. Z 80 km trasą na dystansie Pro zmierzyło się 116 kolarzy, natomiast 57 rywalizowało na dystansie 1/2 Pro (38 km). Na dystansie Pro zwyciężył Rafał Rynkowski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team), na drugim miejscu uplasował się Bartosz Bitmański (Jafi Sport Bike Team), a trzeci był Jan Grzempa (Jafi Sport Bike Team). Na dystansie ½ Pro triumfował Tomasz Szrajber (Sokół Skalmierzyce) przed Dariuszem Wojtkowiakiem (Real 64-Sto Leszno) i Klaudiuszem Olejniczakiem z Kępna. Wśród kobiet najlepsza była Monika Wojciechowska (MLUX TRIATHLON KOŁO). Zwycięzcom dystansu PRO przyznano także puchary XXIII Memoriału im. Jana Gorzkiewicza – prekursora kolarstwa w Głownie, ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. Organizator wręczył również puchary Memoriału im. Henryka Kosiorka, który w Głownie zapoczątkował kolarstwo szosowe. Ta specjalna klasyfikacja została przeprowadzona na dystansie 1/2 PRO w kategorii OPEN.

Podczas Głowno Gold Race tradycyjnie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, z których największą popularnością cieszyły się wyścigi z Rybką Minimini. W ramach tych zawodów dzieci ścigały się na rowerkach na specjalnie przygotowanej przez organizatora trasie. Wyścigi z Rybką Minimini wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko u uczestników zawodów, ale również u ich rodziców. Po ukończeniu rywalizacji wszyscy mali kolarze otrzymali kolorowe dyplomy, a z rąk burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka, zastępcy burmistrza Magdaleny Błaszczyk oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Głownie Grzegorza Szkupa specjalne, pamiątkowe medale. Najlepsi zostali uhonorowani na prawdziwym podium oraz dodatkowo obdarowani zestawami upominków. Wszystkie dzieci otrzymały także słodki posiłek regeneracyjny.

 • Rodzic z dzieckiem w towarzystwie maskotki - Rybki Mini Mini
 • Chłopcy na rowerach na chwilę przed startem w wyścigu
 • Dzieci biorące udział w wyścigu rowerowym
 • Dziewczynki podczas wyścigu rowerowego dla dzieci
 • Dziewczynki kibicujące podczas wyścigu rowerowego
 • Burmistrz Głowna wręczający chłopcu medal za wzięcie udziału w wyścigu
 • Kolarze podczas wyścigu Głowno Gold Race 2021
 • Zwycięzcy XXIII Memoriału im. Gorzkiewicza
 • Zwyciężczynie trzymające puchary za zajęcie najwyższych lokat
 • Zastępca Burmistrza Magdalena Błaszczyk gratuluje zawodniczce wygranej w wyścigu
 • Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek wręczający puchar zawodniczce biorącej udział w wyścigu
 • Od lewej: Burmistrz Grzegorz Janeczek, Zbigniew Bródka, Cezary Zamana, Dariusz Baranowski chwilę przed startem