Głowno Gold Race 2021

Głowno Gold Race 2021

Przypominamy, że już w niedzielę (30 maja 2021 r.) na ulicach Głowna oraz powiatu zgierskiego, po rocznej przerwie odbędzie się popularny wyścig kolarski „Głowno Gold Race 2021” oraz towarzyszące mu wyścigi rowerowe dla dzieci pn. „Ścigaj się z rybką Minimini”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.

START i META wyścigu zlokalizowane zostaną na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Zgierskiej w sąsiedztwie miejskiego terenu rekreacyjnego przy ul. Zgierskiej 8/10, na którym funkcjonować będzie biuro zawodów, ich zaplecze, a także strefa aktywnej rekreacji. Start wyścigu zaplanowano na godz. 12.30.

Główną imprezą towarzyszącą wyścigowi będzie rekreacyjna zabawa dla najmłodszych „Ścigaj się z Rybką Minimini”. Są to wyścigi rowerowe na wyznaczonym taśmami torze dla dzieci do 9 lat włącznie. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców:

  • do lat 3 (z asekuracją rodzica)
  • 4, 5, 6, 7, 8 i 9 lat (bez pomocy rodzica).

Zapisy będą odbywały się w dniu wyścigów w Biurze Zawodów, w punkcie zlokalizowanym na terenie rekreacyjnym w pobliżu bazy wyścigu od godz. 12.00 (przy zapisach konieczne będzie złożenie podpisanego przez rodzica lub opiekuna dziecka oświadczenia). Rozpoczęcie zawodów dla dzieci zaplanowano na godz. 13:15.

Uwaga! Dzieci rywalizują na własnych rowerkach i posiadają sztywne kaski rowerowe. Dla uczestników zawodów przygotowano specjalne medale pamiątkowe i posiłek regeneracyjny.

Zarówno podczas kibicowania kolarzom, jak i korzystania z atrakcji dla dzieci, prosimy o stosowanie się do aktualnie obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

 

  • Plakaty informujące o imprezie Głowno Gold Race 2021