e-podatki

Dostęp do informacji podatkowych przez internet (usługa e-Podatki)

Usługa e-Podatki umożliwia całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o wszystkich posiadanych wobec Gminy Miasta Głowno zobowiązaniach finansowych.

Użytkownik, może przeglądać i weryfikować na swoim indywidualnym koncie wymiar podatków i opłat za pośrednictwem internetu. Informacje są tożsame z danymi w systemie informatycznym Urzędu Miejskiego w Głownie, a przeglądanie konta jest możliwe 24 godziny na dobę.

Użytkownikiem systemu e-Podatki może być zarówno osoba prawna jak i fizyczna, która posiada zobowiązania finansowe względem Gminy Miasta Głowno.

 

Korzyści z posiadania konta w systemie e-Podatki Urzędu Miejskiego w Głownie:

- bezpośredni i nieograniczony czasem dostęp do bieżącej, indywidualnej informacji o wszystkich należnościach i terminach,

- oszczędność czasu,

- czytelny i przejrzysty sposób prezentacji danych.

 

Proces uzyskania dostępu do systemu możliwy jest na dwa sposoby:

Rozwiązanie 1 – logowanie z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.

Wypełnienie uproszczonego formularza rejestracyjnego na stronie e-Podatki pod adresem https://umglowno.epodatnik.info wybierając opcję login.gov.pl.

Rozwiązanie to umożliwia przejście procesu rejestracji konta w systemie bez wizyty w urzędzie.

 

Rozwiązanie 2 – rejestracja konta w systemie bez wykorzytania Profilu Zaufanego.

Wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie e-Podatki pod adresem https://umglowno.epodatnik.info

Potwierdzeniem otrzymania przez urząd poprawnie wypełnionego formularza będzie przesłane na podany adres mailowy zaproszenie do odwiedzenia urzędu, celem weryfikacji tożsamości.

Konieczna jest wizyta w Urzędzie Miejskim w Głownie.

Wizyta w urzędzie jest jednorazowa i ma na celu potwierdzenie tożsamości oraz zgodności danych podanych w formularzu rejestracyjnym. Niezbędny będzie dokument tożsamości podany w procesie rejestracji konta oraz podpisanie wniosku. Tożsamość można potwierdzić w Referacie Finansowo-Budżetowym (ul. Młynarska 15 p. 2).

 

Korzystanie z systemu

Z systemu można korzystać  z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Znajdują się w nim informacje o podatkach i opłatach oraz terminy płatności kolejnych rat i numery kont indywidualnych. Za jego pośrednictwem można też dokonać opłaty za wybrane zobowiązania dokonując przelewu lub też skorzystać z płatności internetowej PayByNet.

 

  • -