GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2013 | 
 • Z ostatniej sesji - Skarbnik odwołana | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Z sesji Rady Miejskiej – Skarbnik Miasta odwołana

Jedną z kluczowych decyzji podjętych przez Radę Miejską w Głownie na ostatniej sesji, 27 marca było odwołanie dotychczasowego Skarbnika Miasta Głowna oraz powołanie nowego Skarbnika.
 
Zgodnie z zapowiedzią, iż będzie to czynił aż do skutku, Burmistrz Głowna przedłożył Radzie Miejskiej już po raz trzeci wniosek o odwołanie z funkcji Skarbnika Miasta Pani Jolanty Lizakowskiej, do której – jak to już dwukrotnie i niezmiennie argumentował – stracił zaufanie po wydarzeniach ujawnionych w styczniu tego roku (archiwum w tej sprawie).
 
Przypomnijmy, że dotychczasowe głosowania nad odwołaniem Skarbnik Jolanty Lizakowskiej kończyły się odrzuceniem wniosku Burmistrza. Sprzeciw wyrażał bowiem solidarnie cały ośmioosobowy Klub Radnych Niezależnych.
 
Na ostatniej sesji swe dotychczasowe stanowisko tj. sprzeciw wobec wniosku o odwołanie Skarbnik Miasta podtrzymało tylko troje radnych Klubu Radnych Niezależnych: Magdalena Szajder, Krzysztof Laszkiewicz oraz Dariusz Młynarczyk. Od głosu wstrzymali się natomiast radni: Jan Balcerski, Jacek Perzyński, Tomasz Rożniata i Grzegorz Szkup. W obradach nie uczestniczył Radny Andrzej Florczak.
 
Za odwołaniem dotychczasowego Skarbnika Miasta zagłosowali natomiast konsekwentnie: radni niezrzeszeni Irena Lis i Maciej Lisowski oraz członkowie Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej: Michał Miazek, Przemysław Milczarek, Beata Pilarska, Grzegorz Oraś i Łukasz Wesołowski.
Tym samym Skarbnik Miasta Jolanta Lizakowska odwołana została 7 głosami poparcia, przy 3 głosach sprzeciwu i 4 głosach wstrzymujących.
 
Z uwagi na to, że gmina nie może funkcjonować bez Skarbnika Miasta, zaraz po odwołaniu Skarbnik Lizakowskiej pod głosowanie Rady Miejskiej poddany został projekt uchwały w sprawie powołania nowego Skarbnika. Burmistrz Głowna zarekomendował na to stanowisko kandydaturę dotychczasowej kierownik referatu finansowo-budżetowego, Pani Iwony Mokrzyckiej-Lis. Przed głosowaniem wskazał na odpowiednie, wymagane przepisami prawa kwalifikacje i wykształcenie kandydatki. Kandydatura Pani Mokrzyckiej-Lis zaakceptowana została 12 głosami radnych Rady Miejskiej, przy sprzeciwie radnych Magdaleny Szajder i Krzysztofa Laszkiewicza.
 
Ponadto podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Głownie podjęła uchwały w sprawie:
- zmian w budżecie Miasta Głowna na rok 2013 na kwotę 37 tys. zł (z przeznaczeniem na wsparcie finansowe remontu siedziby Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu – 12 tys. zł oraz na zapewnienie wkładu własnego na realizację zajęć doskonalących naukę pływania uczniów głowieńskich szkół, o których dofinansowanie Gmina Miasta Głowno ubiega się w Ministerstwie Sportu i Turystyki – 25 tys. zł),
 
- zmian budżetu Miasta Głowna na rok 2013 na kwotę 468.664,37 zł (z przeznaczeniem na zapłatę VAT od niezapłaconych przez WSInf faktur z tytułu czynszu dzierżawnego),
 
- zmiany uchwały budżetowej na rok 2013 celem dostosowania jej zapisów do wymogów Regionalnej Izby Obrachunkowej,
 
- wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowych stanowiących własność gminy (na wniosek dzierżawców – na cele garażowe)
 
-  wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym dwóch niezabudowanych nieruchomości gruntowych stanowiących własność gminy (na wniosek właścicieli nieruchomości przyległych – w celu poprawy warunków ich dotychczasowych nieruchomości)
- wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie przetargowym części nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy,
 
- przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Głowno w 2013 r.,
 
- zmian w Statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie.
 
Radni zapoznani zostali również z informacją komendanta Komisariatu Policji w Głownie Cezarego Szczerbiaka o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Głowna. Komendant wskazał na większą niż w latach poprzednich aktywność funkcjonariuszy w zakresie ujawniania wykroczeń z tytułu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W roku 2011 odnotowano ich na terenie Głowna 24, podczas gdy w roku 2012 było ich 90.
Komendant KP Głowno zapowiedział kontynuowanie na terenie Głowna akcji mających na celu ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.