GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Inne | 
 • 2020 | 
 • 100 lat Pani Kazimiery! | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

100 lat Pani Kazimiery!

Setne urodziny obchodziła dzisiaj Kazimiera Kubiszewska – mieszkanka Głowna. Dostojną Jubilatkę odwiedził z tej okazji Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek oraz jego zastępczyni Magdalena Błaszczyk.
Z ich rąk Pani Kazimiera otrzymała kwiaty, jubileuszowy list oraz upominek. Ten wyjątkowy dzień Jubilatka świętowała w gronie najbliższej rodziny.

Kazimiera Kubiszewska urodziła się w dniu 4 sierpnia 1920 r. w Przyrownicy koło Łasku. Gdy przychodziła na świat, jej ojciec walczył na froncie wojny polsko-bolszewickiej i przygotowywał się do decydującej bitwy pod Warszawą. Młodość spędziła w swojej rodzinnej wsi. Kiedy miała 19 lat wybuchła II wojna światowa. Razem z rodzicami i siostrą została siłą wywieziona do III Rzeszy na przymusowe roboty. Znalazła się w Saksonii, gdzie musiała ciężko pracować na roli. Poznała tam swojego przyszłego męża – głownianina, którzy przetrzymywany był w obozie jenieckim. Gdy wojna się skończyła, a obóz został wyzwolony przez wojska amerykańskie, para ruszyła pieszo do Polski. Po wielu dniach wędrówki udało im się dostać do Poznania, skąd pociągami dotarli wreszcie do Głowna i na zawsze już związali się z tym miastem. Pobrali się w 1945 roku a po pięciu latach przyszedł na świat ich pierwszy syn (Pani Kazimiera ma w sumie troje dzieci, sześcioro wnuków i pięcioro prawnuków). Po wojnie pracowała jako krawcowa, opiekowała się chorą matką i wychowywała dzieci. Przed emeryturą podjęła pracę jako nauczyciel wspomagający uczniów najmłodszych klas w Szkole Podstawowej Nr 1 w Głownie. Do dzisiaj zachowała pogodę ducha i doskonałą pamięć. Podczas spotkania opowiadała nawet o swoim pierwszym dniu w pracy!

Życzymy Pani Kazimierze 200 lat! 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.