GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2017 | 
 • Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych wokół zalewu Mrożyczka w Głownie - realizacja | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Realizacja projektu Zagospodarowania terenów rekreacyjnych wokół zalewu Mrożyczka w Głownie

„Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka”
Poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej
Umowa o dofinansowanie projektu nr UDA-RPLD.06.02.01-10-0083/16-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Trwają prace przy budowie ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej nad zalewem Mrożyczka. Przypomnijmy, że jest ona częścią realizowanego przez Gminę Miasta Głowno projektu „Zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka w Głownie”, na który miasto pozyskało ponad milionowe dofinansowanie unijne.

Szczegóły dotyczące realizacji tego, jak i pozostałych zadań wchodzących w skład projektu poniżej:


1.    Wykonanie ścieżki edukacyjnej dla dzieci z sześcioma tablicami edukacyjnymi


- Wykonawca: PPHU „Rostkowscy” S. C. J. i W . Rostkowscy z Olszewo-Borki 
- Koszt: 76.260  zł brutto
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec  2017

Ścieżka edukacyjnej dla dzieci z sześcioma tablicami edukacyjnymi, na utwardzonym terenie z kostki betonowej szerokości 1,50 m. i długości ok. 250m, zlokalizowana na grobli w północnej części zalewu. Kostka betonowa gr. 6cm na podsypce cementowo-piaskowej i podbudowie z piasku stabilizowanego cementem gr. 15cm. Wzdłuż ścieżki rozstawione tablice edukacyjne konstrukcji drewnianej z daszkami ochronnymi. Przewidziano lokalizację 6 tablic edukacyjnych rozstawionych wzdłuż ścieżki. 

2.    Montaż ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych


- Wykonawca: PPHU „Rostkowscy” S. C. J. i W . Rostkowscy z Olszewo-Borki 
- Koszt: 46.125 zł brutto
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec 2017

Montaż ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery zakupionych przez Wykonawcę. Ławki dł. 160-200cm. Kosze drewniane z wyjmowanym wkładem metalowym ustawione na nodze z rury stalowej. Stojaki na rowery metalowe co najmniej 5 - stanowiskowe wykonane ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo.


3.    Montaż dwóch stanowisk do grillowania – jednego w sąsiedztwie cypla
od str. ul. Młynarskiej oraz drugiego – w sąsiedztwie stanowiska piknikowego pomiędzy ul. Plażową a ujściem rzeki  do zalewu. 


- Wykonawca: PPHU „Rostkowscy” S. C. J. i W . Rostkowscy z Olszewo-Borki 
- Koszt: 43.000 zł brutto
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec  2017

Inwestycja obejmuje budowę dwóch stanowisk do grillowania o konstrukcji drewnianej kryte gontem lub dachówką bitumiczną, zrealizowane na planie sześciokąta opisanego na okręgu średnicy 6m. Wysokość grillowiska do 5m. Utwardzenie pod grillowiskiem z kostki betonowej ograniczonej obrzeżem 


4.    Montaż trzech stanowisk piknikowych – jednego w sąsiedztwie plaży, drugiego
w sąsiedztwie cypla od strony ul. Młynarskiej i trzeciego – po drugiej stronie drogi krajowej nr 14 pomiędzy ul. Plażową a ujściem rzeki Mrogi do zalewu.

- Wykonawca: firma RICOLAND-DOM z Suwałk
- Koszt: 15.990 zł brutto
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec  2017

Inwestycja obejmuje budowę trzech stanowisk piknikowych w postaci stolika drewnianego z dwoma ławeczkami, całość przykryta zadaszeniem na dwóch słupkach. Kompletne stanowisko stanowi jedną całość z możliwością łatwej zmiany lokalizacji. Stanowiska o wymiarach ok. 3m x 3m.

5.    Montaż altany taneczno-koncertowej o średnicy 10 m w sąsiedztwie  plaży i wypożyczalni sprzętu pływającego.


- Wykonawca: firma RICOLAND-DOM z Suwałk;
- koszt: 155.595 zł brutto;
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec 2017

Inwestycja obejmuje budowę altany taneczno-koncertowej, która stanowić będzie miejsce kameralnych prezentacji: tańców, śpiewu i występów zespołów muzycznych. Powierzchnia użytkowa altany wynosi 105,63m2. Wysokość altany - 7,48 m. Konstrukcja altany będzie otwarta, słupowo-kratowa, posadowiona na fundamentach betonowych. 

6.    Budowa pływającego mola rekreacyjnego z platformą widokową

- Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe KAROS H. Olchowski, A. Olchowska z miejscowości Sędławski w gminie Bartoszyce;
- Koszt: 243.151,95 zł brutto;

- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec  2017

Inwestycja obejmuje budowę mola pływającego w kształcie litery T o ramionach długości po 40m. Na przedłużeniu dolnego ramienia znajdzie się platforma widokowa o wymiarach 5,0m x 5,0m. 

7.    Budowa dwóch pływających pomostów cumowniczych (jednego od strony cypla vis a vis Urzędu Miejskiego,  zaś drugiego – po drugiej stronie drogi krajowej nr 14, od strony lasku przy ul. Plażowej)

- Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe KAROS H. Olchowski, A. Olchowska z miejscowości Sędławski w gminie Bartoszyce;
- Koszt: 41.862,23 zł brutto;

- przewidywany termin wykonania inwestycji –  czerwiec  2017

Inwestycja obejmuje budowę dwóch pomostów cumowniczych. Oba pomosty tej samej konstrukcji i geometrii, przeznaczone będą do cumowania niewielkich jednostek pływających korzystających rekreacyjnie z zalewu.

8.    Zakup 20 sztuk rowerów wodnych różnego typu (łabędź, samochód) i zakup dodatkowych konstrukcji dmuchanych do sezonowego parku wodnego.


W przetargu na dostawę rowerów wodnych i konstrukcji do parku wodnego dla Gminy Miasta Głowno zamówienie składało się z dwóch części. Na pierwszą z nich tj. dostawę rowerów wodnych ofertę złożyła 1 firma nie podając jednak żadnych kosztów realizacji i terminu wykonania, zaś na drugą część tj. dostawę konstrukcji do parku wodnego nie złożyła oferty żadna firma.  Wobec powyższego postępowanie zostało unieważnione. Kolejny przetarg został ogłoszony 12.05.2017, termin składania ofert 24.05.2017 r. Planowana realizacja – przełom czerwca i lipca.


9.    Demontaż urządzeń istniejącego miejskiego placu zabaw i montaż nowych urządzeń (przy ul. Swoboda 2)

 
Przetarg został ogłoszony 17.05.2017
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  przełom lipca i sierpnia 2017

10.    Budowa parku linowego w lasku przy zalewie „Mrożyczka” (pomiędzy ul. Plażową
a drogą krajową nr 14), 

Przetarg zostanie ogłoszony do końca maja br.
- przewidywany termin wykonania inwestycji –  wrzesień

Z uwagi na różnorodność, wymagania techniczne i proceduralne, realizacja projektu „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka” została podzielona na zadania i odbywa się etapowo z zachowaniem wymaganych przepisami procedur.

Procedury te w różnych obszarach projektu są mniej lub bardziej złożone i czasochłonne. Stąd też tak różne terminy realizacji poszczególnych zadań. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.