GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 września 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2019»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 dzień: 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W czwartek, 13 lutego w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie odbyła się konferencja pod hasłem „ Bezpieczni i odpowiedzialni” z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej.

Sędzia łódzkiego Sądu Okręgowego znana z telewizyjnego programu emitowanego przez jedną ze stacji komercyjnych przybyła do Głowna na zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, Pani Anny Lewandowskiej. Konferencja sfinansowana została przy wsparciu budżetu Gminy Miasta Głowno.

Edukacja prawna, to bardzo ważny element kształcenia młodego obywatela w XXI wieku. W Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych zainicjowano tę tematykę w roku 2013 realizując  projekt edukacyjny „Nie ma dzieci, są ludzie”, którego podsumowaniem była debata o prawach dzieci  i młodzieżypod hasłem „Czy dzieci, jak ryby głosu nie mają?”.

Kampania „Bezpieczni i odpowiedzialni” zwraca uwagę głównie na fakt, że młodzież, oprócz tego, iż ma katalog praw, jest odpowiedzialna za ich przestrzeganie, za swoje czyny, za wspólne bezpieczeństwo.

Tegoroczna konferencja podzielna była na trzy części. W panelu pierwszym pt. „Bezpieczni w świecie realnym i wirtualnym” udział wzięli uczniowie Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2 Głownie. Druga część- zatytułowana „Jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny” przygotowana została dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Sędzia Anna Maria Wesołowska przestrzegała młodych ludzi przed cyberprzemocą i wczesną inicjacją seksualną oraz informowała o grożących za to karach. Mówiła o demoralizacji, która zaczyna się od podziwu dla złych czynów, od cynizmu i brawury, u podstaw których zawsze leży brak szacunku dla siebie i dla drugiego człowieka. Opowiadała również o swojej wieloletniej praktyce zawodowej i przytoczyła kilka przypadków przestępstw i wykroczeń popełnionych przez nieletnich oraz o tym, jak drastycznie zmieniły one życie tych młodych ludzi. Po wysłuchanych z uwagą wykładach uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia.
Panel trzeci pod hasłem „Odpowiedzialni rodzice-bezpiecznie dzieci” skierowany był przede wszystkich do rodziców, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji i władz. Sędzia Anna Maria Wesołowska podkreślała, że to dorośli są dla młodzieży przykładem i młodzi ludzie naśladują ich zachowania. Często to dorośli dają zły przykład i nie myślą o tym, że ich dzieci będą powielać te zachowania. Zwracała uwagę na to, jak ważna jest rozmowa z młodym człowiekiem, jak ważne jest umieć słuchać i rozmawiać.
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5820

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.