GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W czwartek, 13 lutego w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie odbyła się konferencja pod hasłem „ Bezpieczni i odpowiedzialni” z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej.

Sędzia łódzkiego Sądu Okręgowego znana z telewizyjnego programu emitowanego przez jedną ze stacji komercyjnych przybyła do Głowna na zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, Pani Anny Lewandowskiej. Konferencja sfinansowana została przy wsparciu budżetu Gminy Miasta Głowno.

Edukacja prawna, to bardzo ważny element kształcenia młodego obywatela w XXI wieku. W Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych zainicjowano tę tematykę w roku 2013 realizując  projekt edukacyjny „Nie ma dzieci, są ludzie”, którego podsumowaniem była debata o prawach dzieci  i młodzieżypod hasłem „Czy dzieci, jak ryby głosu nie mają?”.

Kampania „Bezpieczni i odpowiedzialni” zwraca uwagę głównie na fakt, że młodzież, oprócz tego, iż ma katalog praw, jest odpowiedzialna za ich przestrzeganie, za swoje czyny, za wspólne bezpieczeństwo.

Tegoroczna konferencja podzielna była na trzy części. W panelu pierwszym pt. „Bezpieczni w świecie realnym i wirtualnym” udział wzięli uczniowie Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2 Głownie. Druga część- zatytułowana „Jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny” przygotowana została dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Sędzia Anna Maria Wesołowska przestrzegała młodych ludzi przed cyberprzemocą i wczesną inicjacją seksualną oraz informowała o grożących za to karach. Mówiła o demoralizacji, która zaczyna się od podziwu dla złych czynów, od cynizmu i brawury, u podstaw których zawsze leży brak szacunku dla siebie i dla drugiego człowieka. Opowiadała również o swojej wieloletniej praktyce zawodowej i przytoczyła kilka przypadków przestępstw i wykroczeń popełnionych przez nieletnich oraz o tym, jak drastycznie zmieniły one życie tych młodych ludzi. Po wysłuchanych z uwagą wykładach uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia.
Panel trzeci pod hasłem „Odpowiedzialni rodzice-bezpiecznie dzieci” skierowany był przede wszystkich do rodziców, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji i władz. Sędzia Anna Maria Wesołowska podkreślała, że to dorośli są dla młodzieży przykładem i młodzi ludzie naśladują ich zachowania. Często to dorośli dają zły przykład i nie myślą o tym, że ich dzieci będą powielać te zachowania. Zwracała uwagę na to, jak ważna jest rozmowa z młodym człowiekiem, jak ważne jest umieć słuchać i rozmawiać.
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2838

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.