GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Burmistrz Głowna i Przewodniczący Rady Miejskiej spotkali się z Kanclerz WSInfiU

W piątek, 20 grudnia 2013 r. doszło do spotkania Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Głownie Grzegorza Szkupa z przedstawicielami NZOZ Centrum Medyczne WSInf w Głownie i reprezentującą właściciela szpitala, Kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności Anielą Bednarek.

Spotkanie, do którego doszło w Urzędzie Miejskim dotyczyło przyszłego funkcjonowania szpitala w Głownie. W odniesieniu do informacji na temat przebiegu kontraktowania przez WSInfiU usług medycznych na rok 2014, zawartych w piśmie, jakie Burmistrz Głowna otrzymał w dniu 18 grudnia od Dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Kanclerz Bednarek zapewniała, że dąży do podpisania umowy z NFZ, a prowadzenie działalności szpitalnej w Głownie jest dla niej celem podstawowym. Tłumaczyła również, że konflikt uczelni z NFZ wynika jedynie ze znaczącego obniżenia kontraktu na rok 2014. Przedstawicielka WSInfiU poinformowała, że na początku grudnia uczelnia wystosowała w związku z tym protest do Prezesa NFZ w Warszawie.

 Po tych wyjaśnieniach i zapewnieniach Kanclerz WSInfiU, Burmistrz Głowna zadeklarował wsparcie dążeń do uzyskania kontraktu na 2014 rok.

Również w piątek, 20 grudnia Kanclerz Anieli Bednarek przekazane zostało pismo w którym Burmistrz Głowna podtrzymał swe dotychczasowe stanowisko i nie wyraził zgody na jednoczesne zawieszenie działalności na oddziałach: chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczym oraz noworodkowym w okresie od 23.12.2013 r. do 06.01.2014 r.

Jednocześnie poinformował, że po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, które jednoznacznie potwierdzą zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne dla pacjentów szpitala, jest skłonny rozważyć możliwość wyrażenia zgody na czasowe zamknięcie w/w oddziałów, ale etapami czyli w taki sposób, który pozwoli na zabezpieczenie świadczeń dla mieszkańców Głowna bez narażania ich na konieczność dojazdu do najbliżej położonych placówek szpitalnych w Brzezinach, Zgierzu, Łowiczu, Skierniewicach czy Łodzi.

O kolejnych krokach i decyzjach podejmowanych w sprawie przyszłego funkcjonowania szpitala w Głownie będziemy informować na bieżąco.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3865

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.