GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Miejskie Przedszkole nr 1 "Ekoszkołą 2013"

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało I nagrodę w konkursie ,,Ekobelfry – Ekoszkoły 2013” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
Honorowy tytuł ,,Ekoszkoła” przyznawany jest placówkom oświatowym za podejmowanie aktywnych i innowacyjnych działań w zakresie ekologii. Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie od wielu już lat systematycznie włącza swych podopiecznych tj. przedszkolaków, jak również ich rodziców i środowisko lokalne w działania na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego. 
Pozyskuje licznych sponsorów  i  sprzymierzeńców do przeprowadzania ekologicznych akcji. Przedszkole realizuje innowację pedagogiczną pt. ,,Ekolinek i mali i strażnicy przyrody” oraz projekt ,,Ekoobserwatorium małego strażnika przyrody’’. Posiada również wiele certyfikatów przyznanych za realizację ogólnopolskich programów i projektów przyrodniczo – ekologicznych.  Należy też do ,,Sieci placówek ekologicznych”. 
W 2013 roku MP1 otrzymało prestiżowy międzynarodowy certyfikat ,,Eco Scools – Zielona Flaga”. Kapituła konkursowa WFOŚiGW w Łodzi doceniła ekologiczne dokonania głowieńskiego  przedszkola przyznając tej placówce najwyższą ilość punktów i nagrodę finansową o wartości 5 tysięcy złotych.
Uroczyste wręczenie nagród obyło się podczas galii zorganizowanej w Łódzkim Domu Kultury. W uroczystości udział wzięli liczni goście m.in. : wiceprezydenci Łodzi, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin, z których nagrodzone placówki zostały pochodzą, przedstawiciele instytucji związanych z ochroną przyrody, media.
Na uroczystosci tej nie zabrakło również Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka, który wspólnie z Dyrektor MP1 Izabellą Kotecką i reprezentacją naszych przedszkolaków odebrał symboliczny czek z rąk Prezesa WFOŚ i GW w Łodzi Tomasza Łyska. W uroczystości wziął udział również Prezes Zarządu Terenowego Oddziału LOP w Głownie, Kazimierz Piotrowski. Przedszkolaki uroczo zaprezentowały się na scenie w układzie tanecznym ,,Prezent” opracowanym przez instruktorkę głowieńskiego MOK Agnieszkę Waszkiewicz. Przygotowanie dzieci do łódzkiej prezentacji wsparły nauczycielki Panie: Katarzyna Florczak, Marlena Gładys i Monika Kwestarz, a w pozyskaniu strojów pomogli rodzice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głownie  i Dom Kultury w Strykowie. Uroczystość uwieczniono na filmie autorstwa Joanny Krakowiak i na fotografiach wykonanych przez Mariusza Koteckiego. Aldonka Wykrętowicz z MP Nr 1 odegrała główną rolę dziecięcą w przedstawieniu ekologicznym wystawionym przez aktorów sceny krakowskiej.
Dyrektor Izabella Kotecka udzieliła wywiadu nt. ,,Podejmowania innowacyjnych działań ekologicznych i propagowanie postaw proekologicznych przez przedszkole”, który wyemitowany został na antenie Radia Eska.
Miejskie Przedszkole Nr 1  w Głownie  uzyskało  honorowy tytuł ,,Ekoszkoła”  już po raz drugi. W roku 2012 zajęło w konkursie II miejsce. To fantastyczna promocja naszego  miasta.  
Miło nam poinformować, że do grona ,,Ekoszkół” dołączył też Zespół Licealno – Gimnazjalny w Głownie, który otrzymał w konkursie II nagrodę w kategorii Gimnazja.           
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
  Wręczenie nagrody za II miejsce w kategorii Gimnazja dla ZSL-G w Głownie
 • Wręczenie nagrody za II miejsce w kategorii Gimnazja dla...

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.