GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Zagroda Świętego Mikołaja, żywe renifery i konkursy z bajkowymi postaciami

Tuż po godz. 10.00 do Zagrody Św. Mikołaja, która stanęła 7 grudnia 2013 r. na Placu Wolności w Głownie zawitali pierwsi goście. Najwięcej emocji - i to nie tylko wśród najmłodszych - wzbudziły, jak można było się spodziewać, renifery.

Od 14.00 dzieci, ich rodzice, a także dziadkowie brali udział w zabawach i konkursach z bajkowymi postaciami. Cieszy, że ta niecodzienna atrakcja przyciągnęła również wielu starszych mieszkańców naszego miasta. Było zimno - bo to w końcu zima - ale wydaje się, że ten, kto w zagrodzie Mikołaja i reniferów lub na pikniku w Głownie zagościł choćby na chwilę, będzie miał co wspominać i o czym opowiadać. Każdy chętny mógł nie tylko porozmawiać z Mikołajem, zrobić sobie  z nim zdjęcie, ale przede wszystkim zobaczyć na własne oczy renifery, usłyszeć wiele ciekawostek na ich temat i wziąć udział w rozmaitych konkursach z nagrodami.

Dziękujemy wszystkim, którym niestraszna była pogodowa aura (choć dla Głowna - i to nie po raz pierwszy - okazała się ona bardzo łaskawa) i odpowiedzieli na nasze zaproszenie do wspólnej, wielopokoleniowej, rodzinnej zabawy.

Były m.in. wyścigi na potrójnych nartach i przeciąganie liny, a także rodzinny konkurs ubierania choinek na czas, zagadki Śnieżynki oraz wspólne śpiewanie, do którego głownian dzielnie zachęcały przedszkolaki. Brawo! Na zwycięzców konkursów czekały nagrody – od drobnych upominków, gadżetów promocyjnych takich jak piłki, kubki, odblaski, mini gierki, kredki po kosmetyki, kupony na hot dogi francuskie, talony na świąteczne zakupy i kupony rabatowe. Wygrać możnabyło ponadto jednodniowy pobyt rodzinny o wartości 200 zł w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym koło Nowosolnejktórego atrakcjami będą: wizyta w stajni, pokaz hodowli koni, przejażdżka bryczką oraz obiad dla czterech osób.  Fundatorem tej nagrody był Zakład Mięsny Zbyszko Zbigniewa Kruka, którego sklep mieści się przy ul. Strażackiej w Głownie. To zresztą nie jedyna nagroda ufundowana przez tego Sponsora. Wśród nagród ufundowanych przez ZM Zbyszko znalazły się również dwa zaproszenia do Restauracji Rancho w Wiączyniu Dolnym koło Nowosolnej oraz trzy kupony wartości po 50 zł każdy na zakupy w sklepie patronackim ZM Zbyszko w Głownie. Centrum Sportowo-Rekreacyjne ZBYSZKO zapewniło dodatkową atrakcję dla najmłodszych, a mianowicie darmowe przejażdżki na kucyku.

30 talonów na hot dogi francuskie ufundowała firma RELAX Pani Justyny Nowakowskiej, właścicielka sklepu przy Placu Wolności 1-2.

Piłki nożne, worki na buty, smycze, kubki, notesy, portfele i inne gadżety reklamowe marki Orange i Canal +, ufundował przedstawiciel tych marek w Głownie – firma PT Computers Pana Piotra Błaszczyka z siedzibą przy Placu Wolności 24.

Kilkanaściezestawów upominkowych a w nich kredki, opaski odblaskowe, długopisy z urządzeniem do wytwarzania baniek mydlanych, a także kupony uprawniające do 25% zniżki na zakupy ufundował Zakład Optyczny Pana Piotra Marcjanika z Placu Wolności 15. Dorośli uczestnicy pikniku również okazję skorzystać z bezpłatnych badań komputerowych wzroku w tym właśnie zakładzie.

Kosmetyki damskie i męskie, chemie gospodarczą, kredki, farby, materiały piśmienne, gadżety promocyjne usfundowała firma NOEL Spółka Jawna z siedzibą w Łowiczu prowadząca sklep przy Placu Wolności w Głownie.

Zwycięzcy konkursów wygrali również 3 talony o wartości 50 zł każdy na zakup odzieży dziecięcej lub zabawek w sklepach „Oleńka” Pani Ewy Chamery mieszczących się przy ul. Zgierskiej i przy ul. Łowickiej.

Wszystkim Sponsorom nagród bardzo serdecznie dziękujemy. Dodatkowo dzieci obdarowane zostały słodkimi puzzlami ufundowanymi przez Gminę Miasta Głowno reprezentowaną przez Burmistrza Grzegorza Janeczka - organizatora pikniku. 

W organizację imprezy włączyły się miejskie przedszkola nr 1,2 i 3 , Miejski Ośrodek Kultury, pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego, Liga Ochrony Przyrody oraz Młodzieżowa Rada Miejska. Wszystkim, dzięki którym piknik mógł się odbyć, serdecznie dziękujemy.

A oto fotorelacja z tego wydarzenia:
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8657

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.