GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Film kręcony nad Mrożyczką zdobywcą Złotej Kijanki na Camerimage 2013

Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, że film pt. "Taki Pejzaż" w reżyserii Jagody Szelc ze zdjęciami Zuzanny Pydy, do którego część ujęć powstała w roku 2012 nad głowieńskim zalewem Mrożyczka, zdobył główną nagrodę "Złotej Kijanki" na tegorocznym, 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Konkursie Etiud Studenckich.
 
Festiwal, który zgromadził blisko 300 filmów, 4500 uczestników i 56 jurorów odbył się w Budgoszczy w dniach 16-23 listopada 2013 r. "Taki Pejzaż" otrzymał również Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
 
„Taki Pejzaż” to film krótkometrażowy (23 – minutowy) i jak mówi jego reżyserka Jagoda Szelc, to film o dobroci której wszędzie jest pełno, a każdemu z nas jej brak... Wyprodukowany został przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Produkcję tę współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
- Scenariusz zakładał istotną funkcję kamery w filmie. Robienie scenopisu nie miało sensu, wiedziałyśmy z Jagodą, że kamera będzie podążać za bohaterami, że ma opisywać emocje, a nie sytuacje - komentowała po otrzymaniu nagrody Zuzanna Pyda, autorka zdjęć. - Kamera z ręki pozwoliła na takie wrażliwe opowiadanie.
 
Ogromnym dla Głowna wyróżnieniem i promocją miasta jest umieszczenie naszego herbu i specjalnych dla nas podziękowań w napisach końcowych nagrodzonego filmu.
W maju 2013 r. "Taki Pejzaż" był prezentowany również na 66. Międzynarodowym Festiwalu w Cannes. Gdy tylko będzie to możliwie, zorganizujemy jego projekcję w Głownie.
 
We wtorek, 2 grudnia 2013 r. odebraliśmy podziękowania od Pana Michała Korynka – kierownika produkcji oraz Pani Jagody Szelc – reżyserki filmu pt. “Taki pejzaż”:
 
Drodzy Przyjaciele "Takiego pejzażu",
Chwaląc się nagrodą, którą film "Taki pejzaż" otrzymał
podczas niedawno zakończonego festiwalu Camerimage,
chcemy wszystkim podziękować za to, że dzięki Wam film powstał.
w imieniu ekipy "Takiego pejzażu",
Michał Korynek
*kierownik produkcji filmu*
Jagoda Szelc
reżyser
 
 
 
 
 
Zdjęcia do filmu kręcone nad głowieńskim zalewem Mrożyczka, 2012 r.
Casting do filmu zorganizowany w MOK Głowno, 2012 r.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5474

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.