GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 11 maja 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2013 | 
 • Miejskie Przedszkole Nr 1 z międzynarodowym certyfikatem i tytułem ,,Eco – School – Zielona Flaga 2013”. | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2021»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Miejskie Przedszkole Nr 1 z międzynarodowym certyfikatem i tytułem ,,Eco – School – Zielona Flaga 2013”.

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało międzynarodowy certyfikat i honorowy tytuł ,,Eco – School – Zielona Flaga 2013”.
 
Wyróżnienie to przyznawane jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za podejmowanie licznych przedsięwzięć przyrodniczo – ekologicznych oraz realizację Międzynarodowego Projektu ,,Szkoły dla Ekorozwoju’’. W roku szkolnym 2012/2013.Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie podjęło szereg działań w zakresie promowania ekologii w ramach projektów ,,Bioróżnorodność” i ,,Na tropie elektroodpadów”. Przedszkole prowadziło ponadto całoroczny monitoring tj. ocenę wpływu funkcjonowania placówki na środowisko naturalne.  
 
Do realizacji Międzynarodowego Projektu na Rzecz Ekorozwoju zaangażowana została cała społeczność przedszkolna oraz przedstawiciele środowiska lokalnego. Międzynarodowy tytuł ,,Eco – School – Zielona Flaga 2013” nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie. W realizację programu włączyły się 53 kraje z Europy, a także z Afryki i Oceanii.
Międzynarodowy program oparty jest  na systemie zarządzania środowiskowego (EMAS ISO 10001), a jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez podejmowanie działań na rzecz efektywnego wykorzystywania energii i surowców oraz zrównoważonego gospodarowania odpadami w placówkach oświatowych i w ich otoczeniu. Projekt edukacji i aktywności ekologicznej należy do Międzynarodowej Sieci ,,Eco Schools”. Rolę koordynatora krajowego w Polsce pełni Fundacja Partnerstwa dla Środowiska i jako jedyna jest ona uprawniona do nadawania certyfikatu ,,Zielonej Flagi”.
 
W Polsce nad jakością realizacji programu oraz oceną aplikacji ubiegających się o certyfikat ,,Zielonej Flagi” czuwa Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja, Federacji Inicjatyw Oświatowych, Portalu Zielona Lekcja oraz instytucji zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju.
 
W tym roku certyfikat  ,,Eco School – Zielona Flaga ‘‘ został przyznany 10 przedszkolom  z województwa łódzkiego, w tym : 8 – z Łodzi,   1 – z Aleksandrowa Łódzkiego, 1 – z Głowna. Tym większy to sukces i niewątpliwa promocja naszego miasta.
 
Wręczenie certyfikatów wyróżnionym placówkom odbędzie się  w dniu 11.10.2013 r. w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy