GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Nieruchomości szpitalne sprzedane

W czwartek, 26 września 2013 r. około godz. 13.00 doszło do podpisania aktu notarialnego, który finalizuje sprzedaż działki oraz budynków miejskich położonych przy ul. Wojska Polskiego, w których od roku 2009 szpital prowadzi Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi (obecnie Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności).

Przypomnijmy, że w drodze przeprowadzonej procedury przetargowej nabywcą wspomnianych nieruchomości gminnych za kwotę ponad 8 mln 279 tys. zł została właśnie Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Cała kwota wpłynęła na konto Gminy Miasta Głowno przed podpisaniem aktu notarialnego.
 
UWAGA! W związku z wprowadzającymi w błąd informacjami, jakoby miasto sprzedało szpital, rozpowszechnianymi oświadczamy, że jest to albo niezrozumienie tematu, albo celowa manipulacja. Miasto bowiem nie jest właścicielem Szpitala – rozumianego jako przedsiębiorstwo już  od roku 2009. Działalność szpitalną od tego czasu prowadzi podmiot prywatny tj. Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi (obecnie Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności) i to ona posiada kontrakt z NFZ.
Podpisanie aktu notarialnego, o którym mowa na wstępie znaczy dokładnie tyle, że Gmina Miasto Głowno sprzedała jedynie należące do niej budynki, działkę oraz sprzęt i wyposażenie szpitalne. Tylko te były jej własnością.
Jednocześnie w akcie notarialnym określono dokładnie warunki wykorzystania sprzedanych nieruchomości. Określono w nich jasno, że w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki położone przy ul. Wojska Polskiego 32-34 przeznaczone są pod zabudowę o funkcji usług zdrowia.
 
Ich nabywca został zobowiązany do prowadzenia na nich działalności leczniczej polegającej przede wszystkim na udzielaniu świadczeń zdrowotnych szpitalnych  co najmniej w zakresie następujących dziedzin medycyny: interna, chirurgia ogólna i ginekologiczna, ginekologia i położnictwo, neonatologia oraz stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych innych niż szpitalne, takich jak: świadczenia opiekuńcze, pielęgnacyjne i paliatywne, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (tekst jedn.: Dz. U. z 2013r., poz.217), przede wszystkim osobom uprawnionym do nieodpłatnej opieki medycznej finansowanej ze środków publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku  o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2008r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.) w oparciu o umowy zawarte z Narodowym Funduszem Zdrowia, jego następcą prawnym lub innym płatnikiem tych świadczeń.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.