GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 10 grudnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2019»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

MP 1 na Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka w Manufakturze

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie wzięły udział w pierwszych ustanowionych w tym roku przez Sejm obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowanych 20 września na rynku łódzkiej Manufaktury.
 
Wybór daty i miejsca obchodów ogólnopolskiego święta nie był przypadkowy. Idea organizacji Dnia Przedszkolaka narodziła się bowiem w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. W ślad za łódzkimi placówkami przedszkolnymi poszły i inne z terenu całej Polski. 
Święto zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu tego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
 
Podczas przedszkolnej fety na rynku łódzkiej Manufaktury głowieńskie przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych, pląsach  i innych różnorodnych atrakcjach. Były wśród nich zabawy ekologiczne poprowadzone prze pracowników WFOŚiGW w Łodzi, pogadanki nt. zachowania bezpieczeństwa oraz pokazy służb Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, warsztaty plastyczne, pokazy cyrkowe, występy przedszkolaków, ,,dmuchane place zabaw”, ,,statek piracki”, ,,malowanie twarzy”,  ,,figlobus MPK”, ,,warsztaty instrumentalne” , ,,warsztaty taneczne”, odśpiewanie ,,Hymnu przedszkolaka”  i inne.
Dzieci otrzymały mnóstwo upominków. Głowieńskie przedszkolaki z MP1 przyłączyły się również do bicia rekordu Guinessa w zbiorowej recytacji wiersza  Juliana Tuwima pt. ,,Abecadło”.
 
Po południu wiele atrakcji dla głowieńskich przedszkolaków i dzieci z Przedszkola Integracyjnego ze Zduńskiej Woli przygotowało zaprzyjaźnione Przedszkole Miejskie Nr 208 z Łodzi, m.in.: ,,Przedszkolną dyskotekę” w hali Gwardii oraz liczne zabawy i konkursy poprowadzone przez wodzirejów. Za tę wspaniałą gościnę głowieńskie przedszkolaki i ich opiekunowie podziękowali łodzianom: jabłkami z głowieńskiego sadu, miodem z rodzimej hodowli pszczół oraz kalendarzami i gadżetami promującymi ,,Rodzinną Re-Kreację w Głownie”.
 
Niesamowite wrażenie wywołały setki kolorowych balonów, które otuliły  niebo nad Manufakturą. Wypuściło je blisko 2 tys. dzieci z przedszkoli z Łodzi oraz z 20 innych polskich miast: Poznania, Będzina, Sochaczewa, Konina, Łęczycy, Sieradza, Poddębic, Rawy Mazowieckiej, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza, Kutna, Bukowca, Koluszek, Sękocina, Kalisza, Piotrkowa Trybunalskiego, Głowna, Zduńskiej Woli i Łowicza.
 
Głownianom w tej radosnej zabawie towarzyszyli m.in.: Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Pan Jan Kamiński - Kurator Kuratorium Oświaty w Łodzi, Pani Wiesława Zewald Doradca Wojewody Łódzkiego i Burmistrza Głowna oraz Pan Tomasz Łysek - Prezes WFOŚiGW w Łodzi.
 
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie z niebywałą wprost energią i wdziękiem promowały nasze miasto. Zdjęcia z przedszkolakami  z Głowna , logiem przedszkola oraz transparentem z nazwą Głowna ukazały się w licznych mediach ogólnopolskich oraz na stronach internetowych m.in.: Rzecznika Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6840

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.