GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 października 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Ten piknik połączył pokolenia


Prawdziwe tłumy, kilka tysięcy osób wzięło udział 25 sierpnia w największym tego lata Pikniku Rodzinnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka. Imprezę współtworzyło kilka wydarzeń sportowo-rekreacyjno-muzycznych.
 
Pierwszym był Finał Pucharu Polski Strong Man 2013 czyli ostateczna rozgrywka trwającej od kilku miesięcy rywalizacji najsilniejszych polskich Strong Manów. Wybór miejsca przeprowadzenia finału nie był przypadkowy. Głowno czyli rodzinne  miasto jednego z kilku najsilniejszych na świecie Strong Manów – Krzysztofa Radzikowskiego - okazało się do tego miejscem idealnym. W finałowej rywalizacji Pucharu Polski Strong Man w Głownie udział wzięło ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w ciągu tego roku podczas zawodów rozgrywanych na terenie całego kraju: Toczek, Wlizło, Lademan, Brzoza, Żukowski, Pytawski, Bąk oraz Cyrwus.
W finałowych konkurencjach zmierzyli się oni z ciężarami o wadze od 110 kg do 420 kg. Zwycięzcą Pucharu Polski Strong Man 2013 został Sławomir Toczek. Rywalizacja Strong Man wystartowała o godz. 16.00 i odbywała się na przemian z zabawnymi, ale wymagającymi wysiłku, precyzji i zwinności konkurencjami sprawnościowego Turnieju „Wymiatacze”.
 
Wzięło w nim udział sześć fantastycznych, pełnych humoru i dystansu do siebie czteroosobowych drużyn. Jedną z nich były "Szalone One" - czyli pełne energii młode mamy, gospodynie domowe, studentki i żądne nowych wyzwań mieszkanki Głowna i Łodzi; drugą - "Dżekusie", czyli zarażający dobrą energią, śmiechem i pozytywnym podejściem do życia reprezentanci Głowna, Zgierza i Łodzi (jeden z Dżekusiów - Michał wspólnie z żoną Natalią - zawodniczką drużyny "Szalonych Onych" udziałem w naszym turnieju uczcili swą pierwszą rocznicę ślubu. I choć miejsca na podium premiowanego nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Sponsora tj. Bank Spółdzielczy w Zgierzu, żadna z tych drużyn nie wywalczyła, to były one bez wątpienia liderami w zagrzewaniu do walki wszystkich zawodników - i to zarówno Wymiataczy, jak i Strong Manów.
 
Sprawnościową rywalizację turnieju "Wymiatacze", puchar Federacji Harlem, puchar Burmistrza Głowna i nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez BS w Zgierzu wywalczyła drużyna "Waśki" w składzie: Antoni Waśkiewicz (kapitan), Aleksy Waśkiewicz, Dariusz Florczak i Krzysztof Suchenek. Miejsce II wraz z nagrodą w kwocie 1000 zł, puchar Burmistrza Głowna oraz Puchar Federacji Harlem wywalczyła drużyna "Osiny" w składzie Nikodem Andrzejewski (kapitan), Marcin Cybulski, Mateusz Giżewski oraz Robert Wojciechowski. Miejsce III, puchary Burmistrza Głowna i Federacji Harlem oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł ufundowaną przez BS w Zgierzu wywalczyła natomiast drużyna "Digi Dong" w składzie: Damian Ciechociński - kapitan, Damian Gałązka, Adrian Piątkowski oraz Rafał Maciak. Szóstą drużyną turnieju byli sympatyczni "Nożownicy". I choć nazwa ta mogła niepokoić, panowie, których połączyła wspólna pasja - piłka nożna - zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Drużyny, które zajęły miejsca IV, V i VI otrzymały nagrody pocieszenia ufundowane przez Gminę Miasta Głowno.
 
Muzycznymi akcentami wielkiego pikniku w Głownie były: 1,5-godzinny koncert niekwestionowanej gwiazdy - Maryli Rodowicz oraz muzyczna podróż z DJ od lat 70-tych do współczesnych hitów. Koncert Maryli Rodowicz bez wątpienia połączył pokolenia. Bawili się i starsi i młodsi, i rodzice, i dzieci, i dziadkowie, i wnuki.
 
Ogromnym powodzeniem cieszyły się w ciągu całej imprezy:
wesołe miasteczko, strefa animacji dla dzieci ze szczudlarzami, bajkowymi postaciami, malowaniem buzi, gigantycznymi bankami mydlanymi, balonowym zoo, konkursami i zabawami edukacyjno-sprawnościowymi oraz plenerowe warsztaty rzeźbiarskie, szydełkowania oraz warsztaty muzyczne, darmowe projekcje w mobilnym kinie 3D, badania profilaktyczne prowadzone przez NZOZ Remedium, strefa Towarzystwa Przyjaciół Zwierzą “Arkadia” z akcją na rzecz głowieńskiego przytuliska dla zwierząt, strefa Radia Victoria z gadżetami i konkursem, prezentacje twórczości podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, strefa eko z proekologiczną kampanią edukacyjną i konkursem Związku Międzygminnego Bzura jak również prezentacja pomysłu młodych na biznes w ramach utworzonej w Głownie Spółdzielni Socjalnej produkującej soki wyciskane.
Grono zainteresowanych pań zgromadziła również strefa urody z pokazami makijażu i darmowymi poradami kosmetycznymi.  
 
Galerie z powyższych wydarzeń:
 
 
 
 
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6958

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.