GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 maja 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 dzień: 12
13 14 dzień: 15 16 dzień: 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 dzień: 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Ten piknik połączył pokolenia


Prawdziwe tłumy, kilka tysięcy osób wzięło udział 25 sierpnia w największym tego lata Pikniku Rodzinnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka. Imprezę współtworzyło kilka wydarzeń sportowo-rekreacyjno-muzycznych.
 
Pierwszym był Finał Pucharu Polski Strong Man 2013 czyli ostateczna rozgrywka trwającej od kilku miesięcy rywalizacji najsilniejszych polskich Strong Manów. Wybór miejsca przeprowadzenia finału nie był przypadkowy. Głowno czyli rodzinne  miasto jednego z kilku najsilniejszych na świecie Strong Manów – Krzysztofa Radzikowskiego - okazało się do tego miejscem idealnym. W finałowej rywalizacji Pucharu Polski Strong Man w Głownie udział wzięło ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w ciągu tego roku podczas zawodów rozgrywanych na terenie całego kraju: Toczek, Wlizło, Lademan, Brzoza, Żukowski, Pytawski, Bąk oraz Cyrwus.
W finałowych konkurencjach zmierzyli się oni z ciężarami o wadze od 110 kg do 420 kg. Zwycięzcą Pucharu Polski Strong Man 2013 został Sławomir Toczek. Rywalizacja Strong Man wystartowała o godz. 16.00 i odbywała się na przemian z zabawnymi, ale wymagającymi wysiłku, precyzji i zwinności konkurencjami sprawnościowego Turnieju „Wymiatacze”.
 
Wzięło w nim udział sześć fantastycznych, pełnych humoru i dystansu do siebie czteroosobowych drużyn. Jedną z nich były "Szalone One" - czyli pełne energii młode mamy, gospodynie domowe, studentki i żądne nowych wyzwań mieszkanki Głowna i Łodzi; drugą - "Dżekusie", czyli zarażający dobrą energią, śmiechem i pozytywnym podejściem do życia reprezentanci Głowna, Zgierza i Łodzi (jeden z Dżekusiów - Michał wspólnie z żoną Natalią - zawodniczką drużyny "Szalonych Onych" udziałem w naszym turnieju uczcili swą pierwszą rocznicę ślubu. I choć miejsca na podium premiowanego nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Sponsora tj. Bank Spółdzielczy w Zgierzu, żadna z tych drużyn nie wywalczyła, to były one bez wątpienia liderami w zagrzewaniu do walki wszystkich zawodników - i to zarówno Wymiataczy, jak i Strong Manów.
 
Sprawnościową rywalizację turnieju "Wymiatacze", puchar Federacji Harlem, puchar Burmistrza Głowna i nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez BS w Zgierzu wywalczyła drużyna "Waśki" w składzie: Antoni Waśkiewicz (kapitan), Aleksy Waśkiewicz, Dariusz Florczak i Krzysztof Suchenek. Miejsce II wraz z nagrodą w kwocie 1000 zł, puchar Burmistrza Głowna oraz Puchar Federacji Harlem wywalczyła drużyna "Osiny" w składzie Nikodem Andrzejewski (kapitan), Marcin Cybulski, Mateusz Giżewski oraz Robert Wojciechowski. Miejsce III, puchary Burmistrza Głowna i Federacji Harlem oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł ufundowaną przez BS w Zgierzu wywalczyła natomiast drużyna "Digi Dong" w składzie: Damian Ciechociński - kapitan, Damian Gałązka, Adrian Piątkowski oraz Rafał Maciak. Szóstą drużyną turnieju byli sympatyczni "Nożownicy". I choć nazwa ta mogła niepokoić, panowie, których połączyła wspólna pasja - piłka nożna - zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Drużyny, które zajęły miejsca IV, V i VI otrzymały nagrody pocieszenia ufundowane przez Gminę Miasta Głowno.
 
Muzycznymi akcentami wielkiego pikniku w Głownie były: 1,5-godzinny koncert niekwestionowanej gwiazdy - Maryli Rodowicz oraz muzyczna podróż z DJ od lat 70-tych do współczesnych hitów. Koncert Maryli Rodowicz bez wątpienia połączył pokolenia. Bawili się i starsi i młodsi, i rodzice, i dzieci, i dziadkowie, i wnuki.
 
Ogromnym powodzeniem cieszyły się w ciągu całej imprezy:
wesołe miasteczko, strefa animacji dla dzieci ze szczudlarzami, bajkowymi postaciami, malowaniem buzi, gigantycznymi bankami mydlanymi, balonowym zoo, konkursami i zabawami edukacyjno-sprawnościowymi oraz plenerowe warsztaty rzeźbiarskie, szydełkowania oraz warsztaty muzyczne, darmowe projekcje w mobilnym kinie 3D, badania profilaktyczne prowadzone przez NZOZ Remedium, strefa Towarzystwa Przyjaciół Zwierzą “Arkadia” z akcją na rzecz głowieńskiego przytuliska dla zwierząt, strefa Radia Victoria z gadżetami i konkursem, prezentacje twórczości podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, strefa eko z proekologiczną kampanią edukacyjną i konkursem Związku Międzygminnego Bzura jak również prezentacja pomysłu młodych na biznes w ramach utworzonej w Głownie Spółdzielni Socjalnej produkującej soki wyciskane.
Grono zainteresowanych pań zgromadziła również strefa urody z pokazami makijażu i darmowymi poradami kosmetycznymi.  
 
Galerie z powyższych wydarzeń:
 
 
 
 
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6267

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.