GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Kreatywne Lato Rodzinne - druga odłona również udana

Plenerowy spektakl dla dzieci, popisy wokalne młodych artystów Studia Piosenki działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie, koncert przebojów światowych pt. „O miłości latem” i koncert zespołu muzycznego Optima - to tylko część atrakcji, z jakich w niedzielę, 4 sierpnia 2013 r. mogli skorzystać mieszkańcy Głowna i goście, którzy tego dnia postanowili wypocząć nad głowieńską Mrożyczką. 

Nad głowieński zalew w niedzielne popołudnie przyszły całe rodziny by skorzystać z  propozycji przygotowanych dla dzieci i dorosłych przez Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z MZK Głowno. Na plenerowym spektaklu "Piotruś Pan" bawiły się dzieci. Przedstawienie z wykorzystaniem kilkunastu lalek zaprezentował łódzki teatr Widzimisie.

Licznie zgromadzona widownia  wysłuchała popisów wokalnych dzieci ze Studia Piosenki - Malwiny Wojciechowskiej, Kuby Szcześniaka i Marleny Karwackiej, którzy tym razem zaśpiewali  utwory nagrodzone w ostatnich miesiącach na ogólnopolskich konkursach  wokalnych w Krakowie, Łęczycy i Aleksandrowie Łódzkim.

Muzyczną ucztą dla starszej widowni był plenerowy koncert absolwentki Akademii Muzycznej w Mińsku, Barbary Twardosz - Droździńskiej. Artystka rozpoczęła swój recital od  największego przeboju Anny German „Człowieczy los”. Tego dnia zaśpiewała nad głowieńską Mrożyczką wiele  piosenek i to zarówno w języku polskim, jak i po rosyjsku. Artystka dysponuje wspaniałym, ponad dwuoktawowym głosem. Podczas koncertu nad głowieńskim zalewem wykonała m.in. największe przeboje Violetty Villas, Karin Stanek, Ireny Jarockiej,  Anny Jantar,  Miry Kubasińskiej, Ireny Santor, Krystyny Prońko i innych legend polskiej piosenki. Publiczność doceniła artystkę owacją na stojąco. Artystka przywiozła ze sobą do Głowna nie tylko swoje  płyty, które można było nabyć wraz z jej autografem, ale również  gości z Petersburga, którzy podziwiali nasze miasto racząc się  jego walorami przyrodniczymi. Na imprezie  można było spotkać grupę ludzi  m.in. z Białegostoku, która przyszła pogratulować występu artystce, swojej krajance  pochodzącej z Kresów Wschodnich.

Na kreatywnej imprezie rodzinnej nie mogło zabraknąć warsztatów, z których korzystały całe rodziny. Niesłabnąca popularnością cieszyło się stoisko, na którym wykonywano wyroby z sizalu lalki tworząc kolorowy świat bajek i baśni. Nie mniejsze powodzenie miało również stoisko, na którym z papierowego sznurka wyplatano bransoletki. Można tu było podziwiać także inne sznurkowe przedmioty np. kapelusze,  etui na telefony komórkowe czy torebki. Filiżanki, wazoniki i dzbanuszki wykonane na kole garncarskim  cieszyły osoby, które zdecydowały się wykonać je samodzielnie na kole garncarskim podczas plenerowych warsztatów garncarskich. Nie zabrakło również chętnych do udziału w warsztatach rzeźbiarskich. Chętni mogli skorzystać również z nauki szydełkowania, a Głowieński Latarnik - pani Bogusława Krawczyk zachęcała seniorów do udziału w bezpłatnych  kursach komputerowych.

Najmłodsi uczestnicy pikniku rodzinnego nad Mrożyczką korzystali z malowania buzi,   rywalizowali w przeciąganiu liny, podziwiali ogromne bańki mydlane  i  balonowe figurki.

W plenerowym kinie 3D CUBE odbywał się turniej gier komputerowych: wyścigów i gier platformowych. Kto miał jeszcze dość sił, mógł skorzystać z  dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny. Rodzinna imprezę zakończył ponad godzinny koncert piosenek biesiadnych w wykonaniu zespołu muzycznego Optima.

Kolejne imprezy plenerowe nad zalewem Mrożyczka w Głownie 8 i 15 sierpnia. Zapraszamy!

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4472

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.