GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Rodzinny Piknik Profilaktyczny - blisko 200 osób "dachowało"

W sobotę, 6 lipca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny z Zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Profilaktyki Przeciwalkoholowej pod hasłem „Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie”. W ciągu niespełna 5 godzin tylko z symulatora dachowania skorzystało blisko 200 osób.
 
Ideą sobotniego pikniku w Głownie była szeroko pojęta profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i profilaktyka przeciwalkoholowa w najbardziej atrakcyjnej, bo połączonej z dobrą zabawą, humorem i atrakcjami dla całych rodzin formie.

Uczestnicy pikniku mieli niecodzienną okazję skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń i symulatora jazdy samochodem ciężarowym. O wrażeniach, jakie towarzyszyły im podczas tych wyjątkowych prób nie sposób mówić. To trzeba było przeżyć. Emocje najlepiej odzwierciedlały wykonane tuż po tych próbach pomiary ciśnienia krwi, którym można było się poddać przy stanowisku NZOZ Remedium. - U każdego, kto "odwiedził" symulator dachowania lub symulator zderzeń odnotowaliśmy podwyższone ciśnienie. Adrenalina zadziałała. - usłyszeliśmy od obsługujących punkt medyczny NZOZ Remedium. 
 
Kierowcy mieli okazję sprawdzić swe umiejętności jazdy, precyzję i refleks podczas testów jazdy na trolejach oraz w trakcie tzw. testu Stewarta. Rywalizacja konkursowa na symulatorze jazdy samochodem ciężarowym i autobusem wyłoniła zaś Mistrza Kierownicy. Każdy kto tylko chciał mógł - już poza konkursem - także zasiąść za symulatorem ciężarówki, za kierownicą ciągnika marki Ursus, a podczas testowania alkogogli doświadczyć jak bardzo alkohol  ogranicza prawidłową orientację, reakcję i wreszcie refleks kierowcy.
Dzieci i młodzież sprawdzały  umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego, a przy stanowisku Policji - doświadczały m.in. "zdejmowania" odcisków palców. Można tu było również przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, jak również zasiąść na policyjnym motorze lub w policyjnym radiowozie. 
 
Dzięki strażakom z JRG Stryków uczestnicy pikniku wzięli udział w pokazie ratownictwa drogowego. Strażacy zaprezentowali, w jaki sposób przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wydostać poszkodowanego zakleszczonego w aucie oraz w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przybycia karetki pogotowia.
Głowieński piknik odwiedziła na swych imponujących maszynach grupa motocyklistów m.in. z Łowicza i Głowna.
 
Uczestnicy imprezy byli obdarowywani gadżetami poprawiającymi widoczność na drodze, gadżetami promującymi rodzinne, wzmacniające więzi spędzanie wolnego czasu w ramach Rodzinnej Re-Kreacji  oraz pączkami ufundowanymi przez piekarnię Rogalik. 
Na najmłodszych czekała strefa z animatorami oraz bańkowaniem, malowaniem twarzy i zabawami z klaunem i szczudlarzem.

Nagrody dla zwycięzców konkursów rozgrywanych podczas pikniku przygotowali m.in. sponsorzy – lokalne firmy: dealer marki URSUS w Głownie - firma AGRO-MOTORS Sp. z o.o., Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z ul. Norblina 1, PPHU Kiper s.c. oraz Piekarnia Rogalik.
Imprezę poprowadziła prezenterka programu motoryzacyjnego MotoStyle, ratownik medyczny i motocyklistka Joanna Madej oraz Marcin Chomitowski reprezentujący Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz Sympro Events.

Patronat medialny nad piknikiem objęli: Ogólnopolski Portal SpaceIn.pl, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl. Partnerami akcji byli: Policja, PSP, Fundacja A Widzisz! oraz Stowarzyszenie na drodze.
 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku, jak również wszystkim jego uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy. Wypoczywajmy rodzinnie, trzeźwo i bezpiecznie!
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8725

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.