GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Rodzinny Piknik Profilaktyczny "Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie"

W najbliższą sobotę, 6 lipca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 (zielony trójkąt) nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbędzie się Rodzinny Piknik Profilaktyczny z Zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Profilaktyki Przeciwalkoholowej pod hasłem „Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie”. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.00. Piknik potrwa do godz. 20.00.
 
Początek wakacji to czas wzmożonych podróży – zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i czas weekendowych wypraw za miasto. Ideą sobotniego pikniku w Głownie jest szeroko pojęta profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i profilaktyka przeciwalkoholowa w najbardziej atrakcyjnej, bo połączonej z dobrą zabawą, humorem i atrakcjami dla całych rodzin formie.
Uczestnicy pikniku będą mieli niecodzienną okazję skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń i symulatora jazdy samochodem ciężarowym. Po takich doświadczeniach kierowcy z pewnością z większą rozwagą zasiadać będą za kierownicą swych własnych aut. Umiejętności jazdy, precyzję i refleks będzie można sprawdzić podczas testów jazdy na trolejach oraz w trakcie tzw. testu Stewarta. Tylko pozornie wydają się one proste. Rywalizacja konkursowa wyłoni Mistrza Kierownicy. Będzie również okazja do wypróbowania alkogogli, dzięki którym można przekonać się, jak zachowuje się organizm ludzki po spożyciu alkoholu.
Na dzieci czekać będą atrakcje w postaci mobilnego miasteczka ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną, strefy konkursów z nagrodami w postaci elementów poprawiających widoczność na drodze oraz tradycyjne piknikowe zabawy z animatorami (bańkowanie, malowanie buzi, zabawy z chustą animacyjną itp.).
 
Nie lada gratką będzie możliwość przymierzenia części strażackiego lub policyjnego umundurowania, ściąganie odcisków palców i pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków. W tzw. strefie 112, bo o niej mowa, wszyscy chętni będą mogli bardzo dokładnie obejrzeć np.  policyjny radiowóz, motor czy strażacki wóz ratowniczo-gaśniczy wraz z osprzętem. Dzieci chcące spróbować swych sił na terenie mobilnego miasteczka oraz te, które zechcą zawalczyć w konkursie na Wzorowego Rowerzystę powinny zabrać ze sobą na piknik rowery.
Nagrody - niespodzianki dla zwycięzców konkursów rozgrywanych podczas pikniku przygotowali m.in. sponsorzy – lokalne firmy: dealer marki URSUS w Głownie - firma AGRO-MOTORS Sp. z o.o., Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z ul. Norblina 1, PPHU Kiper s.c. oraz Piekarnia Rogalik.
Podczas sobotniego pikniku NZOZ Remedium przeprowadzi badania profilaktyczne. Imprezę poprowadzi m.in. prezenterka programu motoryzacyjnego MotoStyle, ratownik medyczny i motocyklistka Joanna Madej.
Patronat medialny nad piknikiem objęli: Ogólnopolski Portal SpaceIn.pl, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl. Partnerami są: Policja, PSP, Fundacja A Widzisz!, Stowarzyszenie na drodze, Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz Sympro Events.
Do udziału w pikniku zapraszamy całe rodziny.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3338

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.