GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2013 | 
 • Rodzinny Piknik Profilaktyczny "Razem, trzeźwo, bezpiecznie" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Rodzinny Piknik Profilaktyczny "Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie"

W najbliższą sobotę, 6 lipca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 (zielony trójkąt) nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbędzie się Rodzinny Piknik Profilaktyczny z Zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Profilaktyki Przeciwalkoholowej pod hasłem „Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie”. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.00. Piknik potrwa do godz. 20.00.
 
Początek wakacji to czas wzmożonych podróży – zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i czas weekendowych wypraw za miasto. Ideą sobotniego pikniku w Głownie jest szeroko pojęta profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i profilaktyka przeciwalkoholowa w najbardziej atrakcyjnej, bo połączonej z dobrą zabawą, humorem i atrakcjami dla całych rodzin formie.
Uczestnicy pikniku będą mieli niecodzienną okazję skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń i symulatora jazdy samochodem ciężarowym. Po takich doświadczeniach kierowcy z pewnością z większą rozwagą zasiadać będą za kierownicą swych własnych aut. Umiejętności jazdy, precyzję i refleks będzie można sprawdzić podczas testów jazdy na trolejach oraz w trakcie tzw. testu Stewarta. Tylko pozornie wydają się one proste. Rywalizacja konkursowa wyłoni Mistrza Kierownicy. Będzie również okazja do wypróbowania alkogogli, dzięki którym można przekonać się, jak zachowuje się organizm ludzki po spożyciu alkoholu.
Na dzieci czekać będą atrakcje w postaci mobilnego miasteczka ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną, strefy konkursów z nagrodami w postaci elementów poprawiających widoczność na drodze oraz tradycyjne piknikowe zabawy z animatorami (bańkowanie, malowanie buzi, zabawy z chustą animacyjną itp.).
 
Nie lada gratką będzie możliwość przymierzenia części strażackiego lub policyjnego umundurowania, ściąganie odcisków palców i pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków. W tzw. strefie 112, bo o niej mowa, wszyscy chętni będą mogli bardzo dokładnie obejrzeć np.  policyjny radiowóz, motor czy strażacki wóz ratowniczo-gaśniczy wraz z osprzętem. Dzieci chcące spróbować swych sił na terenie mobilnego miasteczka oraz te, które zechcą zawalczyć w konkursie na Wzorowego Rowerzystę powinny zabrać ze sobą na piknik rowery.
Nagrody - niespodzianki dla zwycięzców konkursów rozgrywanych podczas pikniku przygotowali m.in. sponsorzy – lokalne firmy: dealer marki URSUS w Głownie - firma AGRO-MOTORS Sp. z o.o., Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z ul. Norblina 1, PPHU Kiper s.c. oraz Piekarnia Rogalik.
Podczas sobotniego pikniku NZOZ Remedium przeprowadzi badania profilaktyczne. Imprezę poprowadzi m.in. prezenterka programu motoryzacyjnego MotoStyle, ratownik medyczny i motocyklistka Joanna Madej.
Patronat medialny nad piknikiem objęli: Ogólnopolski Portal SpaceIn.pl, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl. Partnerami są: Policja, PSP, Fundacja A Widzisz!, Stowarzyszenie na drodze, Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz Sympro Events.
Do udziału w pikniku zapraszamy całe rodziny.
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.