GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 30 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2013 | 
 • Projekt Plażówka 2013 - III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

 • -
  Najlepsi na turnieju Projekt Plażówka 2013 w Głownie

Projekt Plażówka 2013 - III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Głowna

Mecze rozegrane przez 24 pary męskie, 16 par kobiecych, 15 młodzieżowych oraz 4 pary w ramach rozgrywek "Sto lat na boisku" - to bilans III Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza, jaki odbył się w sobotę, 29 czerwca w Głownie w ramach "Projektu Plażówka 2013", któremu patronuje posłanka Małgorzata Niemczyk.
 
Rywalizacja była zacięta. Z uwagi na ogromne zainteresowanie rozgrywkami siatkówki plażowej w Głownie i zgłoszenia większej liczby zawodników niż to wcześniej przewidziano (wielu zawodników bezskutecznie oczekiwało na liście rezerwowej z nadzieją, że jakaś para siatkarska ostatecznie zrezygnuje z rywalizacji) w przyszłym roku harmonogram rozgrywek najprawdopodobniej zostanie zmodyfikowany i dostosowany do potrzeb jak największej liczby chętnych uczestników.
 
Na turnieju w Głownie rywalizowali zawodnicy z: Częstochowy, Turku, Łasku, Pabianic, Łodzi, Zgierza, Koluszek, Łowicza, Warszawy i Głowna. Najlepszą jego zawodniczką okazała się łodzianka Kamila Klajman, zaś najlepszym zawodnikiem - łodzianin Maciej Biernat.
O szczegółach rywalizacji siatkarzy w Głownie poniżej:
 

Projekt Plażówka w Głownie

III Puchar Burmistrza Głowna w Siatkówce Plażowej rozegrany 29 czerwca był kolejnym turniejem w ramach Projektu Plażówka 2013. Zawody otworzył Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, na którego ręce przekazany został list od Poseł Małgorzaty Niemczyk - Patrona Honorowego Projektu Plażówka 2013 wraz z opatrzoną jej odręczną dedykacją piłką. Tradycją rozgrywek w Głownie jest rywalizacja drużyn w aż czterech kategoriach: mężczyzn, kobiet, turnieju młodzieżowym oraz „100 lat na boisku”.

Wśród kibiców żywo dopingujących zmagania zawodników i zawodniczek pojawił się m.in. Kacper Kujawiak – aktualny Mistrz Świata w Siatkówce Plażowej U-19. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom tegorocznej rywalizacji siatkarskiej w Głownie, nagrody wręczył Sekretarz Miasta Głowna Jarosław Trojanowski.

Wśród rywalizacji mężczyzn największą niespodzianką była porażka pary Biernacki/Narowski, ubiegłotygodniowych triumfatorów turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi,  najpierw z parą gospodarzy Alagierski/Fijołek, a następnie z para Kłaczek/Łoś i ostatecznie zespół rozstawiony z drugim numerem zakończył rywalizację dopiero na 9. miejscu. Zdecydowanie najlepszą drużyną tego dnia była dwójka: Maciej Biernat, Mateusz Skoneczny. Zespół ten wyrasta na głównego faworyta tegorocznego cyklu turniejów. Puchar Burmistrza Głowna Biernat/Skoneczny mogli wznieść dzięki równej wysokiej formie przez całe zawody a w finale, w którym spotkały się dwa niepokonane do tej pory zespoły, bezdyskusyjnie wygrywając z parą Kamil Kosiorek/Jarosław Borowski 21:13. Dodatkowo Maciej Biernat otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Mimo porażki w ostatnim spotkaniu należy podkreślić bardzo dobrą postawę zespołu Kosiorek/Borowski. Ten pierwszy raz za razem popisywał się spektakularnymi blokami, którymi nękał przeciwników we wszystkich pojedynkach. Trzecie miejsce przypadło, grającym po raz pierwszy Jakubowi Cyprysowi oraz Przemysławowi Bulakowi, którzy również gładko wygrali mecz o 3 miejsce 21:15 pokonując braci Adriana i Konrada Rogalskich, dla których był to najlepszy wynik w tym sezonie.

Równolegle z turniejem męskim swoje spotkania rozgrywały kobiety.
W tej rywalizacji obyło się bez niespodzianek. Swoje spotkania pewnie wygrywały faworytki, a bardziej zacięte pojedynki zaczęły się dopiero od ćwierćfinałów.
W pierwszym półfinale pomiędzy Martyną Witkowską grającą z Anetą Dzwonnik a siostrami Kają i Karoliną Rogala lepsze okazały się te pierwsze. Drugi półfinałowy pojedynek to rywalizacja pomiędzy Kamilą Klajman i Kamilą Śnieżewską a Sylwią Jaworską wraz z Hanną Kociołek. Zwycięsko z tego meczu wyszedł duet Klajman/Śnieżewska awansując do finału. Mecz o trzecie miejsce, utrzymując bezpieczną przewagę, kontrolowały siostry Rogala i to one wskoczyły na najniższy stopień podium wygrywając 21:16. W finałowym spotkaniu z biegiem czasu coraz bardziej dominowały Martyna Witkowska oraz Aneta Dzwonnik, które zwyciężyły 21:16 Klajman/Śnieżewską i sięgnęły po okazałe puchary za pierwsze miejsce. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki otrzymała Kamila Klajman.

Turniej młodzieżowy i 100 lat a boisku

W turnieju młodzieżowym wystąpiło 15 drużyn w tym co należy podkreślić jedna żeńska. Zwycięzcami okazali się drudzy przed rokiem Piotr Kosielski oraz Hubert Szadkowski.

Rozgrywki zatytułowane „100 lat na boisku” charakteryzowały się tym, iż członkowie zespołu musieli w sumie przekraczać 100 lat. Tytuł zdobyty przed rokiem obroniła para Krzysztof Kowalski/ Robert Wójciak, która pokonała duet Jan Krauze, Ryszard Szczeciński.

Obszerna galeria z Turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju męskiego:

 

1

Maciej

Biernat

Mateusz

Skoneczny

2

Kamil

Kosiorek

Jarosław

Borowski

3

Jakub

Cyprys

Przemysław

Bulak

4

Adrian

Rogalski

Konrad

Rogalski

5-6

Piotr

Strożek

Adam

Chrobot

Piotr

Tyluś

Łukasz

Szremski

7-8

Piotr

Kłaczek

Adam

Łoś

Adrian

Broniarek

Jakub

Kubacki

9-12

Konrad

Biernacki

Tomasz

Narowski

Emilian

Wota

Andrzej

Romanowski

Daniel

Alagierski

Michał

Fijołek

Jakub

Michalski

Piotr

Orczyk

13-16

Dawid

Kornacki

Dariusz

Migdal

Sebastian

Wójciak

Adam

Herbich

Krzysztof

Dziubek

Michał

Nowak

Maciej

Michalak

Adam

Ojrzyński

17-24

Marcin

Moszczyński

Bartłomiej

Pakowski

Tomasz

Dobrowolski

Jakub

Waszyrowski

Jakub

Urbanik

Rafał

Sierka

Mateusz

Bednarek

Damian

Gawrych

Mateusz

Kruszek

Artur

Matuszewski

Michał

Stępniewski

Patryk

Spychała

Marcin

Stępniewski

Robert

Stępniewski

Bartosz

Cierbikowski

Piotr

Kukieła

 

 

Końcowa klasyfikacja turnieju kobiet:

 

1

Martyna

Witkowska

Aneta

Dzwonnik

2

Kamila

Klajman

Kamila

Śnieżewska

3

Kaja

Rogala

Karolina

Rogala

4

Sylwia

Jaworska

Hanna

Kociołek

5-6

Marta

Raźniewska

Daria

Nowogórska

Kamila

Dalkowska

Karolina

Rzempowska

7-8

Edyta

Biernat

Agata

Śniegula

Karolina

Mastalerz

Paulina

Dyszerowicz

9-12

Monika

Różańska

Anna

Michalska

Paulina

Sobierajska

Anna

Krzeszewska

Magdalena

Mitka

Magdalena

Golczyk

Karolina

Ogłoza

Marta

Żęcin

13-16

Martyna

Banaszczyk

Agnieszka

Robak

Dominika

Hemka

Aleksandra

Koprowska

Izabella

Oszczepalska

Katarzyna

Pabjan

Karolina

Bartoszuk

Angelika

Kozłowska

 

 

Klasyfikacja turnieju „100 lat na boisku”:

 

1

Krzysztof

Kowalski

Robert

Wójciak

2

Jan

Krauze

Ryszard

Szczeciński

3

Sławomir

Stopczyński

Piotr

Zych

4

Eligiusz

Zieliński

Waldemar

Cyrański

 

 

Klasyfikacja turnieju młodzieżowego:

 

1

Piotr

Kosielski

Hubert

Szadkowski

2

Brian

Malangiewicz

Dawid

Pawlak

3

Dominik

Miśkiewicz

Jarosław

Nowakowski

4

Damian

Janicki

Mateusz

Kuciński

5-8

Patrycja

Artowicz

Justyna

Baranowska

Jarosław

Alagierski

Patryk

Rosak

Sebastian

Kubiak

Łukasz

Rosak

Michał

Suchenek

Bartłomiej

Paszkowski

9-15

Damian

Krysztowczyk

Marcin

Redzisz

Dominik

Kapusta

Cezary

Markus

Kacper

Stępniewski

Mateusz

Polak

Piotr

Czerwiński

Jakub

Kuniszewski

Konrad

Dąbrowski

Adrian

Zieliński

Kacper

Arkitek

Adrian

Bakalarz

Hubert

Antczak

Mateusz

Dąbrowski

 
Dodajmy tylko, że zwycięzcy i zdobywcy trzeciego miejsca w kategorii młodzieżowej (do lat 18), głownianie Piotr Kosielski i Hubert Szadkowski oraz Dominik Miśkiewicz i Jarosław Nowakowski to podopieczni trenera Marcina Moszczyńskiego.
 
 
Obszerna fotorelacja z całodniowej rywalizacji siatkarskiej w Głownie już niebawem.
 
Imprezę, która odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasta Głowno organizacyjnie i finansowo wsparli również: Bank Spółdzielczy w Zgierzu, MZK i MOK w Głownie, TKKF ,,Expandor”, Młodzieżowa Rada Miejska oraz firmy „Alles”, Piekarnia „Rogalik”, firma FH Kret opakowania jednorazowe i firma „Dzianiny”. Poprowadził ją Eligiusz Zieliński. Posiłek regeneracyjny w postaci pysznej grochówki ugotowały panie kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 2. Puchar dla najlepszego zawodnika ufundowała firma Danetpil, puchar dla najlepszej zawodniczki - firma Alles, zaś puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju - Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Szkup. Pozostałe trofea i puchary ufundowała Gmina Miasta Głowno reprezentowana przez Burmistrza Grzegorza Janeczka. Zawodnikom gratulujemy, a wszystkim dzięki którym impreza mogła się odbyć - serdecznie dziękujemy. 

 

 
 
 
         
         
         
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.