GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2013 | 
 • Absolutorium dla Burmistrza Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Absolutorium dla Burmistrza, Wiceprzewodnicząca Rady zachowała swą funkcję

W środę, 26 czerwca 2013 r. Rada Miejska w Głownie udzieliła Burmistrzowi Głowna absolutorium za 2012 r. Uchwałę w tej sprawie podjęła 10 głosami poparcia, przy dwóch głosach sprzeciwu.
 
Decyzję tę poprzedziło przedstawienie przez Skarbnik Miasta Iwonę Mokrzycką–Lis sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2012, przedstawienie pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu za rok 2012, przedstawienie pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej  w sprawie wykonania budżetu Miasta Głowna za rok 2012 oraz przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium.
 
Zanim radni wypowiedzieli się w kwestii absolutorium w głosowaniu, wzięli udział w ożywionej dyskusji na temat kosztów funkcjonowania Urzędu Miejskiego i promocji miasta. Konkludując tę część sesji Burmistrz Grzegorz Janeczek postawił kluczowe pytanie: czy uczynił cokolwiek, czego wcześniej stosownymi uchwałami nie zaakceptowałaby Rada Miejska? Nie, albowiem wydatki budżetu roku 2012 nie przekroczyły granic finansowych wyznaczonych przez Radę Miejską stosownymi uchwałami.
 
Ponadto Rada Miejska podjęła uchwały:
- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na 2013 rok  na kwotę 1.800 zł,
- w sprawie zmian budżetu Miasta Głowna na 2013 rok o kwotę 216.015 zł,
- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na 2013 rok na kwotę 13.562 zł,
- w sprawie obciążenia służebnością przesyłu nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy,
- w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży zabudowanej części nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy oraz w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę obiektu, na którym funkcjonuje STAL Głowno i dzierżawy 35m2 terenu przy Placu Wolności w celu ulokowania na nim obiektu handlowego z ofertą typu Fast Food.
 
Nie pozbawiona emocji dyskusja poprzedziła natomiast tajne głosowanie nad odwołaniem wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Magdaleny Szajder. Z wnioskiem takim wystąpili radni: Przemysław Milczarek, Grzegorz Oraś, Michał Miazek, Łukasz Wesołowski i Beata Pilarska.  Radna Magdalena Szajder wniosek ten odebrała jednoznacznie – co zresztą podkreśliła nie tylko podczas sesji, ale także w wydanym tuż przed sesją numerze „Echa Głowna”, którego jest redaktorem naczelnym – a mianowicie jako „atak na jej osobę za złożoną do Burmistrza interpelację”.
Odnosząc się do takiej interpretacji Radnej Szajder Burmistrz Głowna zaapelował podczas sesji, by Radna nie przypisywała sobie roli obrończyni wolnego słowa, bo takiej potrzeby po prostu nie ma. Burmistrz zapewnił, że prowadził, prowadzi i nadal zamierza prowadzić przejrzystą  politykę informacyjną i nadal będzie udzielał odpowiedzi na każde zadane mu pytanie. Co więcej, zachęcał radnych do zadawania mu pytań różnymi dostępnymi kanałami komunikacji społecznej: czy to osobiście, czy to drogą mailową – jak już czynią to np. mieszkańcy korzystający z kanału komunikacyjnego „Zapytaj Burmistrza” na stronie internetowej Miasta Głowna (www.glowno.pl), czy też telefonicznie. Tajne głosowanie nad wnioskiem o odwołanie wiceprzewodniczącej Magdaleny Szajder z pełnionej funkcji zakończyło się wynikiem: 5 głosów – za, 7 głosów – przeciw oraz 0 głosów wstrzymujących. Wobec powyższego Radna Szajder zachowała funkcję wiceprzewodniczącej Rady.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.