GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 września 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 2
3 4 5 6 7 dzień: 8 dzień: 9
10 11 12 13 dzień: 14 15 16
17 18 19 20 21 dzień: 22 23
24 25 26 27 28 29 dzień: 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Sytuacja stabilizuje się, ale alarm powodziowy nadal obowiązuje

Choć sytuacja stabilizuje się, a utrzymujące się od kilku godzin stany wód w głowieńskich zbiornikach wodnych napawają optymizmem , to jednak alarm powodziowy nadal w naszym mieście obowiązuje.
 
Nadal - aż do odwołania - utrzymywany jest również całodobowy monitoring stanu wody w zbiornikach oraz całodobowy dyżur Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Przez całą noc poziom wody w głowieńskich zbiornikach sprawdzany był co pół godziny. W czwartek, 6 czerwca 2013 r. o godz. 8.20  poziom wody w zbiorniku Mrożyczka wynosił "-20 cm" tj. 20 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na tym zbiorniku stanu ("-15 cm") obniżył się o 5 cm.
 
O godz. 8.20 poziom wody w zbiorniku na Hucie Józefów wynosił "-23 cm" tj. 23 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na nim stanu ("-17cm") obniżył się o 6 cm.
 
Z informacji uzyskanych od właścicieli i służb nadzorujących stan zbiorników wodnych położonych w górnym biegu Mrogi powyżej Głowna wynika, że tam sytuacja też po woli wraca do normy. Na zbiorniku Bogdanka ponownie przywrócono stawidła, które podniesione zostały w dniu wczorajszym, zaś na zbiorniku w Kołacinie stan wody obniżył się o 15 cm. Pod kontrolą pozostaje również napływ wody w rejonie młyna w Dmosinie.
Do normalnego stanu piętrzenia powróciła również woda na zbiorniku Piła w Głownie.
 
Stan wody w rzece Brzuśni w stosunku do dnia wczorajszego obniżył się o około 40 cm. 
 
Niezależnie od tych napawających optymizmem informacji stan alarmu powodziowego jest nadal utrzymywany z uwagi na nadal niepokojące prognozy i przewidywane opady deszczu. Tak będzie aż do odwołania, dlatego mieszkańcy terenów potencjalnie narażonych na podtopienia winni nadal zachowywać czujność i śledzić na bieżąco podawane przez nas komunikaty.
Nadal utrzymywane będzie prewencyjne zabezpieczenie w postaci wału przeciwpowodziowego oraz rowu odprowadzającego ewentualny nadmiar wody w rejonie ul. Łąkowej i Robotniczej. Dlatego też ten rejon ten wyłączony jest z ruchu aż do odwołania.

W najbardziej krytycznym momencie przedwczorajszych opadów nawalnych w ciągu zaledwie 40 minut na Głowno spadło ok. 70l wody/m2.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3945

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.