GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 grudnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2017»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2 dzień: 3
4 dzień: 5 6 7 8 9 dzień: 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Sytuacja stabilizuje się, ale alarm powodziowy nadal obowiązuje

Choć sytuacja stabilizuje się, a utrzymujące się od kilku godzin stany wód w głowieńskich zbiornikach wodnych napawają optymizmem , to jednak alarm powodziowy nadal w naszym mieście obowiązuje.
 
Nadal - aż do odwołania - utrzymywany jest również całodobowy monitoring stanu wody w zbiornikach oraz całodobowy dyżur Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Przez całą noc poziom wody w głowieńskich zbiornikach sprawdzany był co pół godziny. W czwartek, 6 czerwca 2013 r. o godz. 8.20  poziom wody w zbiorniku Mrożyczka wynosił "-20 cm" tj. 20 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na tym zbiorniku stanu ("-15 cm") obniżył się o 5 cm.
 
O godz. 8.20 poziom wody w zbiorniku na Hucie Józefów wynosił "-23 cm" tj. 23 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na nim stanu ("-17cm") obniżył się o 6 cm.
 
Z informacji uzyskanych od właścicieli i służb nadzorujących stan zbiorników wodnych położonych w górnym biegu Mrogi powyżej Głowna wynika, że tam sytuacja też po woli wraca do normy. Na zbiorniku Bogdanka ponownie przywrócono stawidła, które podniesione zostały w dniu wczorajszym, zaś na zbiorniku w Kołacinie stan wody obniżył się o 15 cm. Pod kontrolą pozostaje również napływ wody w rejonie młyna w Dmosinie.
Do normalnego stanu piętrzenia powróciła również woda na zbiorniku Piła w Głownie.
 
Stan wody w rzece Brzuśni w stosunku do dnia wczorajszego obniżył się o około 40 cm. 
 
Niezależnie od tych napawających optymizmem informacji stan alarmu powodziowego jest nadal utrzymywany z uwagi na nadal niepokojące prognozy i przewidywane opady deszczu. Tak będzie aż do odwołania, dlatego mieszkańcy terenów potencjalnie narażonych na podtopienia winni nadal zachowywać czujność i śledzić na bieżąco podawane przez nas komunikaty.
Nadal utrzymywane będzie prewencyjne zabezpieczenie w postaci wału przeciwpowodziowego oraz rowu odprowadzającego ewentualny nadmiar wody w rejonie ul. Łąkowej i Robotniczej. Dlatego też ten rejon ten wyłączony jest z ruchu aż do odwołania.

W najbardziej krytycznym momencie przedwczorajszych opadów nawalnych w ciągu zaledwie 40 minut na Głowno spadło ok. 70l wody/m2.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3057

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.