GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lutego 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2013 | 
 • Rodzinne Bieganie w Głownie - Tak było! | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Rodzinne bieganie w Głownie - tak było!

Blisko 350 zawodników z ponad 400 zarejestrowanych stawiło się w niedzielę, 2 czerwca na starcie II Ogólnopolskiego Rodzinnego Pikniku Biegowego Głowno 2013.

Taka frekwencja to z pewnością powód do radości. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w pikniku biegowym wystartowało nieco ponad 200 zawodników w wieku od 2 do ponad 50 lat.
Tym razem z trasami głowieńskich biegów zmierzyli się m.in. biegacze z Łowicza, Warszawy, Łodzi, Dmosina, Piaseczna, Szczercowa, Piastowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Zdun, Bobrownik, a nawet dalekich Katowic. Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach. Najpierw wyścigi rozegrane zostały na dystansie 250 m, a udział w nich wzięli najmłodsi tj. przedszkolaki. Dzieci biegały w trzech grupach: do lat 3, 4-5 lat oraz 6-7 lat.

W kategorii przedszkolaków w wieku do 3 lat I miejsce wywalczył Beniamin Sosnowski z Łodzi, którego dzielnie wspierał tata startujący później w kategorii open. II miejsce na podium w biegu najmłodszych dzieci wywalczyła dzielna głownianka Natalka Surma, zaś miejsce III - Kinga Grzegorz, również z Głowna.

W kategorii przedszkolaków w wieku 4-5 lat I miejsce zajął Krystian Warda z Głowna, miejsce II - Kacper Woźniak z Głowna, zaś miejsce III - Filip Olejniczak oraz Dawid Wypych. Kategorię przedszkolaków zakończył bieg sześcio- i siedmiolatków. Na podium zatriumfował tym razem Kacper Witczak z Głowna, tuż za nim uplasowała się głownianka Michalina Leszkiewicz, a na miejscu III - Bartek Góra.
 
Na dystansie 500 m rywalizowali uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. I tak, w kategorii dziewczynek I miejsce zajęła Zosia Oskroba z Głowna, miejsce II - Dobrusia Jarzyńska z Głowna, zaś miejsce III - Amelia Michalak. Wśród chłopców z klas I-III najlepiej pobiegł Emanuel Dałek z Bielaw, miejsce II zajął Filip Pakuła z Głowna, zaś miejsce III - Eryk Skweres z Głowna.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych w grupie chłopców, która do przebiegnięcia miała już 1000 m I miejsce zajął Albin Lebioda z Głowna, miejsce II - Olaf Andrzejewski z Głowna, zaś miejsce III - Marcin Kowalczyk z Głowna. Wśród uczennic klas IV - VI szkoły podstawowej na tym samym, kilometrowym dystansie na miejscu I triumfowała Daria Owczarek, na mijescu II - Wiktoria Kłos, zaś na miejscu III - Amelia Pintera z Głowna.

W kategorii gimnazjalistów, którzy zmierzyli się z dystansem 2,5 km I miejsce wśród dziewcząt zajęła Weroniika Lewandowska z Głowna, miejsce II - Julia Szymkowicz z Bobrownik, zaś miejsce III - Nela Trocińska z Łodzi. Wśród chłopców najlepszy okazał się na tym dystansie Patryk Chmurski z Głowna, na miejscu II uplasował się Kamil Wojcieszek z Głowna, zaś na miejscu III - Dawid Gostyński z Głowna.
Niezwykle emocjonująca okazała się rywalizacja na najdłuższym tego dnia dystansie 5 km w kategorii Open. Na starcie stawiło się ostatecznie blisko 40 biegaczy (wcześniej wolę udziału w biegu w zapisach elektronicznych wyraziło ponad 50 biegaczy). Zarówno wśród pań, jak i panów pierwsze miejsca na podium wywalczyli biegacze spoza Głowna. Wśród kobiet triumfowała Izabela Stanisławska reprezentująca Łowicz i tamtejsze Pijarskie LO, na miejscu II uplasowała się łodzianka Joanna Banasiak, zaś na miejscu III - Anna Wojciechowska ze Zdun reprezentująca również Pijarskie LO w Łowiczu.
Rywalizację panów na dystansie 5 km wygrał łodzianin Michał Smoleński, przed Jackiem Trocińskim z Łodzi i Przemysławem Stupnowiczem, również z Łodzi.
 
Tegoroczna edycja pikniku biegowego poszerzona została o rekreacyjny marsz Nordic Walking. Rodzinne bieganie w Głownie, które miało miejsce w minioną niedzielę
nie było tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim doskonałym sposobem na rodzinne, aktywne spędzanie wolnego czasu, na rodzinną, wielopokoleniową rekreację. To sposób na wzmacnianie więzi rodzinnych i propagowanie zdrowego stylu życia. Sportowym zmaganiom towarzyszyły atrakcje dla dzieci w postaci specjalnie przygotowanych na tę okazję animacji. Były bańki mydlane, balonowe zoo, skoki na giga skakance, nauka chodzenia na szczudłach, malowanie twarzy i rozmaite konkursy.
 
Organizatorem tegorocznego pikniku biegowego była Gmina Miasta Głowno przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły: TVP Łódź, Dziennik Łódzki, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl, portal Lowiczanin.info, platforma ogólnopolska SpaceIn.pl, a partnerami akcji byli Polska Biega, portal kobietkibiegają.pl.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tegorocznego biegu: Prezesowi i pracownikom NZOZ Remedium, dyrekcji i pracownikom Miejskiego Zakładu Komunalnego, dyrekcji i akustykowi MOK Głowno, dyrekcji i pracownikom Przedszkola nr 1 w Głownie, Środowiskowemu Domu Samopomocy, Akademii Trzylatka, Oficynie Wydawniczej Nowy Łowiczanin, portalowi e-glowno, Pani Monice Wojtczak, dyrekcji SP1 w Głownie, pracownikom Urzędu Miejskiego w Głownie, Radnemu Przemysławowi Milczarkowi, Radnej Beacie Pilarskiej, nauczycielom w-f, panom Sylwestrowi Jasińskiemu oraz Jakubowi Kowalskiemu, paniom Beacie Wszołek, Anecie Chlebnej i Grażynie Cieślak z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które swą pracą wsparły  obsługę Biura Zawodów, Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej, a także uczennicom i uczniom Gimnazjum Miejskiego oraz Liceum Katolickiego, którzy włączyli się czynnie w zabezpieczenie logistyczne i sprawne przeprowadzenie wyścigów i dekoracji zwycięzców.
 
Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy