GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 września 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 2
3 4 5 6 7 dzień: 8 dzień: 9
10 11 12 13 dzień: 14 15 16
17 18 19 20 21 dzień: 22 23
24 25 26 27 28 29 dzień: 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Ekofestiwal przyciągnął przedszkolaki z regionu

Kilkanaście kolorowych drużyn przedszkolnych 17 kwietnia 2013 r. wzięło udział w I edycji Festiwalu Piosenki "Rozśpiewane Ekoprzedszkolaki" zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Głowna w głowieńskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Impreza odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Programu Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej "Czyste Powietrze Wokół Nas" oraz w ramach działań z zakresu profilaktyki antyalkoholowej. W festiwalu udział wzięły: Miejskie Przedszkole Nr 149 w Łodzi z Zespołem "Tygryski" w utworze "Wkrótce wiosna", Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie z Zespołem "Leśne Wróżki" i piosenką "Nowe pokolenie", Przedszkole Miejskie Nr 234 w Łodzi z Zespołem "Eko-Nutki" i piosenką "Z ekologią za pan brat", Miejskie Przedszkole nr 2 w Głownie z Zespołem "Zdrowulki z Dwójki" z piosenką "Żyjmy zdrowo", Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Domaniewicach z Zespołem "Przyjaciółki" z piosenką "Owocowy Blues", Gminne Przedszkole z Piątku z Zespołem "Zielone Malinki" i piosenką "Papierosom precz", Przedszkole Samorządowe w Strykowie z Zespołem "Indianie" w piosence "Olimpiada w Jarzynowie", Przedszkole Miejskie Nr 229 w Łodzi z Zespołem "Rybki" w piosence "Nasionko", Przedszkole Miejskie Nr 89 w Łodzi z Zespołem "Dino Band" w piosence "Na szlaku", Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie z Zespołem "Ekolinki z Jedynki" w piosence "Tęcza" oraz Miejskie Przedszkole Nr 97 w Łodzi z Zespołem "Dziecięcy Sad" w piosence "Eko Skrzat".

Prezentacje wokalne przeplatały się z konkursami - zagadkami dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Występy dzieci oceniło jury, w skład którego weszły: pani Sylwia Strugińska-Wochnowska - artystka Teatru Muzycznego w Łodzi oraz instruktorka ŁDK oraz pani Beata Pilarska - Radna Rady Miejskiej w Głownie i jednocześnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jurorzy wspólnie z Burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem nagrodzili uczestników festiwalu  pamiątkowymi trofeami, medalami oraz dyplomami przekazując każdej uczestniczącej w konkursie placówce zestawy zabawek. Grand Prix festiwalu otrzymało Przedszkole Miejskie Nr 89 w Łodzi na ręce opiekującej się grupą pani Marii Jaśkiewicz. Imprezę poprowadziła aktorka Teatru "Arlekin" w Łodzi, pani Beata Butwiłowska wraz z towarzyszącą jej rozgadaną papugą Klarą. Całość zakończył wspólny poczęstunek w ogrodzie MOK Głowno. Impreza przy współpracy Łódzkiego Domu Kultury oraz Regionu Kultury dofinansowana została przez Burmistrza Głowna, GKRPA dla Miasta Głowna oraz BS Zgierz. Organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie oraz Miejskie Przedszkola Nr 1, 2, 3 w Głownie.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5325

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.