GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 maja 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 dzień: 12
13 14 dzień: 15 16 dzień: 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 dzień: 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Grand Prix pojechało pod Opole

To był prawdziwy festiwalowy maraton. W sobotę, 16 marca w ciągu kilku godzin na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie swe wokalne talenty zaprezentowało kilkudziesięciu młodych wykonawców z całej Polski.
Ósma już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar zakończyła się zwycięstwem reprezentantek Piotrkowa Trybunalskiego w dwóch z trzech kategorii wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej - do lat 11 najlepiej jury oceniło głowniankę Marlenę Karwacką. Grand Prix Festiwalu pojechało do miejscowości Zawadzkie pod Opole, a osobowością sceniczną obwołano reprezentantkę Błaszek Milenę Grabowską.
 
Po wysłuchaniu 13 młodych wokalistów w kategorii do lat 11 jury w składzie: Marian Lichtman z  zespołu "Trubadurzy", Aleksandr Guni, - dyrektor Szkoły mujzycznej w Głownie, Bartka Grzanka - finalista telewizyjnego "Mam Talent" oraz Aleksandra Sochacka z X Factor i Damian Tyszkiewicz - muzyk zespołu Video, przyznało I nagrodę Marlenie Karwackiej z MOK Głowno, w wykonaniu której usłyszeliśmy piosenkę pt. "Zostałeś sam". Miejsce II w tej kategorii przyznano Julii Nowackiej z Centrum Kultury w Błaszkach, zaś miejsce III - Klaudii Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Dmosinie. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Maja Ciesielska z Łowickiego Ośrodka Kultury, Kuba Szczesniak z MOK Głowno oraz Natalia Kubel z GOK w Nieborowie.
W kategorii 12-15 lat najlepiej jury oceniło występ Eweliny Pirek z Piotrkowa Trybunalskiego. Miejsce II przyznało Jolancie Górskiej z Zespołu Szkół w Bratoszewicach, zaś miejsce III - Malwinie Wojciechowskiej z MOK Głowno. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Sylwia Jurek z Iłowa, Eliza Pawlak z Błaszek oraz Weronika Kołodziejczyk z Łowicza.
kategorii powyżej lat 15 I miejsce wyśpiewała Anita Stolarska z Piotrkowa Trybunalskiego, miejsce II - Izabela Zalewska z Wrześni pod Poznaniem, zaś miejsce III - Paulina Wróblewska z Kutna. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Marta Janowska z Wiśniowej Góry, Klaudia Dutkiewicz reprezentująca Łowicki Ośrodek Kultury oraz Katarzyna Bednarek z Wrześni.
Osobowością sceniczną została Milena Grabowska z Centrum Kultury w Błaszkach, zaś Grand Prix za niezwykle ekspresyjne wykonanie piosenki pt. "Nie wierz mi, nie ufaj mi "otrzymała 13-letnia Natalia Machelska z miejscowości Zawadzkie pod Opolem.
Nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy wspólnie z jurorami wręczył laureatom festiwalu Bumristrz Grzegorz Janeczek, który wspólnie ze Starostą Zgierskim patronował temu przedsięwzięciu.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6449

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.