SIERPIEŃ – Święto Miasta
Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
Treść strony
81.rocznica agresji ZSRR na Polskę
W dniu 17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na wschodnie tereny Rzeczpospolitej Polskiej, która bohatersko broniła się przed atakiem hitlerowskich Niemiec. Atak ZSRR na Polskę był aktem agresji i pierwszym krokiem w realizacji postanowień tajnego niemiecko-sowieckiego protokołu z 23 sierpnia 1939 r. nazywanego powszechnie paktem Ribbentrop-Mołotow. Tym samym Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji. Efektem tych działań był rozbiór osamotnionej Polski.
Do niewoli dostało się około ćwierć miliona podoficerów, oficerów i generałów Wojska Polskiego. Oprócz nich sowieci uwięzili 120 tysięcy funkcjonariuszy Korpusu Ochrony Pogranicza, policji, straży więziennej, straży leśnej, a także urzędników państwowych, bankowych oraz księży. Wielu z nich nigdy nie wróciło do domu, w tym co najmniej 21 768 przedstawicieli elit wojskowych i cywilnych, którzy zostali wiosną 1940 roku zamordowani przez NKWD w Katyniu i innych miejscach kaźni.
Oddajemy cześć wszystkim poległym oraz ofiarom agresji. Pod pomnikiem Bojowników w latach 1939-1945 w Parku Armii Krajowej w Głownie zostały złożone kwiaty i zapalony symboliczny znicz. Chwała bohaterom!
Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl