GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 5 grudnia 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Świętowaliśmy 100.rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

Niezwykłą oprawę miały uroczystości Święta Wojska Polskiego w Głownie. W tym roku przypada bowiem 100.rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku – jednego z najwspanialszych zwycięstw w historii oręża polskiego, na którego pamiątkę ustanowiono święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji odsłonięto w naszym mieście dwa postumenty, które poświęcono bohaterom tej wielkiej wiktorii. Dzień 15 sierpnia to także liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 
Uroczystości miejsko-parafialne rozpoczęły się od wykładu w kościele św. Jakuba Apostoła na temat wojny polsko-bolszewickiej, który wygłosił Grzegorz Wróbel – kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Po wykładzie odbyła się msza święta, celebrowana przez Dziekana Głowieńskiego księdza dr Stanisława Banacha, podczas której kazanie wygłosił ksiądz biskup prof. Andrzej Franciszek Dziuba – Ordynariusz Diecezji Łowickiej. Po nabożeństwie, jego uczestnicy udali się przed świątynię, gdzie nastąpiło poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik poświęcony poległym za Ojczyznę i Wiarę w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Następnie uformował się pochód, który wraz z pocztami sztandarowymi i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Głowno przeszedł do pobliskiego Parku im. Armii Krajowej, gdzie odbyła się miejska część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu Rzeczpospolitej Polskiej i okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego głazu, upamiętniającego Obrońców Ojczyzny w 100. rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 r. Postument, przy którym wartę pełnili harcerze z ZHP i ZHR, odsłoniły głowieńskie dzieci – ośmioletnia Oliwka Romanowicz i pięcioletni Filip Marczewski. Stosowną modlitwę za bohaterów odmówił ks. bp prof. Andrzej Franciszek Dziuba. Uroczystości zakończyło
składanie kwiatów pod postumentem. Oprócz burmistrza Grzegorza Janeczka i jego zastępczyni Magdaleny Błaszczyk, kwiaty złożyli m.in. Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, radne Sejmiku Województwa Łódzkiego: Alicja Antczak i Edyta Strumian, członek zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski i wiele innych delegacji. Uroczystości zakończyło odśpiewanie przez harcerzy z Hufca ZHP w Głownie pieśni patriotycznych.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 450

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy