GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lutego 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2020 | 
 • Zakończenie roku szkolnego - nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów i sportowców | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Zakończenie roku szkolnego - nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów i sportowców

To był niezwykle trudny rok szkolny zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Zdalne nauczanie, ograniczone kontakty z rówieśnikami i pedagogami, odwołanie wielu konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych oraz wiele innych niedogodności – to wszystko efekty pandemii, jaka od marca trwa w całej Polsce. Chcemy serdecznie podziękować dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, rodzicom i przede wszystkim uczniom za poradzenie sobie w tych nowych okolicznościach. Wiemy, że był to dla wszystkich bardzo trudny okres.

W związku z sytuacją epidemiczną nie odbywają się niestety uroczyste akademie na zakończenie zajęć w szkołach oraz podsumowania z wręczeniem nagród najlepszym uczniom. Taka gala odbywała się corocznie w Głownie w Miejskim Ośrodku Kultury. Niestety w tym roku uroczystość ta nie mogła się odbyć. Nie oznacza to, że wybitni uczniowie oraz najlepsi sportowcy nie zostaną w tym roku docenieni. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji należą im się szczególne słowa uznania za znakomite wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe, uzyskane mimo licznych trudności. To prawdziwi prymusi, najlepsi z najlepszych, do których powędrowały specjalne dyplomy oraz nagrody książkowe. Prezentujemy ich wspólnie na zdjęciu. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy wszystkim udanych wakacji i głęboko wierzymy, że w nowym roku szkolnym spotkamy się zdrowi i w zwyczajnych okolicznościach. Trzymajcie się!

 

Najlepsi uczniowie:

Agnieszka Baleja (średnia ocen: 6.0) - SP Nr 1
Magdalena Wojtczak (średnia ocen: 6.0) - SP Nr 1
Anna Lewandowska (średnia ocen: 5.94) - SP Nr 1
Helena Oskroba (średnia ocen: 5.89) - SP Nr 2
Anna Szyda (średnia ocen: 5.85) - SP Nr 3
Otylia Banaś (średnia ocen: 5.83) - SP Nr 2
Piotr Mabiki (średnia ocen: 5.82) - SP Nr 3
Aleksandra Grabowicz (średnia ocen: 5.79) - SP Nr 2
Weronika Kaczmarek (średnia ocen: 5.73) - SP Nr 3
Oliwia Majtczak (średnia ocen: 5.50) - I LO
Jakub Śliwkiewicz (średnia ocen: 5.39) - PKLO
Liwia Kowalska (średnia ocen: 5.20) - Zespół Szkół Nr 1
Zuzanna Wysoczyńska (średnia ocen: 5.00) - Zespół Szkół, Szkoła Branżowa I Stopnia

Laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych:

Zuzanna Janicka (PKLO, opiekun: Marta Polit-Wawrzyn) - Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie wysokich osiągnięć w nauce (zakres krajowy)

Aleksander Kołaczkowski (SP Nr 3, opiekun: Dorota Janeczek) - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA 2020 z Geografii

Oliwia Trzmielak (I LO, opiekun: Ilona Dąbrowska) - wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno-Środowiskowym "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś, jutro" pod hasłem (R)ewolucja Ziemi

Monika Wykrętowicz (SP Nr 2, opiekun: Alina Filipczak) - I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat baśni rosyjskich: bohaterki baśniowych krain”.

Karolina Błaszczyk (SP Nr 1, opiekun: Iwona Kucharczyk) - I miejsce w kategorii Uczniowie klas V i VI w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat baśni rosyjskich: bohaterki baśniowych krain”.

Zawody sportowe:

Michalina Góra (SP Nr 3, opiekun: Julita Rojek) - VI miejsce w biegu na 60 m w Zawodach Wojewódzkich - Lekkoatletyka dla Każdego - Młody ORLEN CUP 2020

Kacper Woźniak (SP Nr 3, opiekun: Tomasz Będor) - VI miejsce w biegu na 60 m w Zawodach Wojewódzkich - Lekkoatletyka dla Każdego - Młody ORLEN CUP 2020

Aleksander Będor (SP Nr 2) - II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Karate Kyokushin

Szkoła Podstawowa nr 1 w Głownie (skład: Oliwia Szymańska, Aleksandra Kubińska, Agnieszka Baleja, Hanna Skonieczna, Amelia Adamska, Julia Wróbel, Zuzanna Sitkiewicz, Julia Rakowska, Oliwia Rubacha, opiekun: Adrian Tomczyk) - II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Województwa Łódzkiego w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2007 w kategorii Dziewcząt

I Liceum Ogólnokształcące w Głownie (skład: Iga Nalberczyńska, Wiktoria Skowron, Oliwia Kot, Oliwia Trzmielak, opiekun: Bartłomiej Pakowski) – V miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Koszykówce Dziewcząt

Zespół Szkół Nr 1 w Głownie (skład: Natalia Golis, Daria Sędzikowska, Weronika Kaźmierczak, opiekun: Przemysław Borkowski) – IX miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy