GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
  • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
  • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
  • SIERPIEŃ – Święto Miasta
    SIERPIEŃ – Święto Miasta
    Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

30. rocznica wyborów samorządowych w Polsce

W dniu 27 maja 1990 roku odbyły się w całej Polsce zarządzone przez Prezesa Rady Ministrów Tadeusza Mazowieckiego wybory do rad gmin. Polacy po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat zadecydowali w całkowicie nieskrępowany sposób o przyszłości swoich małych ojczyzn w wolnych wyborach samorządowych. Wybierano wówczas skład 2383 rad gmin w 47997 okręgach wyborczych (47254 jednomandatowych i 743 wielomandatowych). Zostało wybranych 51987 radnych. Na nowo uformowane rady gmin nałożono obowiązek wyboru prezydentów, burmistrzów oraz wójtów. Celem wyborów było ustanowienie samorządów terytorialnych, jako jednej z konsekwencji wynikających ze zmian politycznych oraz gospodarczych zachodzących w Polsce po 1989 roku, a zwłaszcza ustawy o samorządach gminnych z dnia 8 marca 1990 roku. Wybory te, oprócz faktu, że były pierwszymi rzeczywiście demokratycznymi od 1945 roku, stanowiły także kolejny krok w kształtowaniu nowej, wolnej Rzeczpospolitej.

Po raz pierwszy po wojnie wybrano też złożoną z 24 radnych Radę Miejską w Głownie. Pierwszym Przewodniczącym Rady został Grzegorz Klejny. Na pierwszego Burmistrza Głowna Rada wybrała Bogdana Dębskiego.

 

Pełna lista burmistrzów, przewodniczących i radnych miejskich w Głownie od 1990 roku.

Burmistrzowie
1. Bogdan Dębski 1990-1991
2. Mirosław Godziszewski 1991-1995
3. Grzegorz Józwik 1996-1998
4. Jerzy Kuciński 1998-2002
5. Wojciech Brzeski 2002-2010
6. Grzegorz Janeczek 2010-20.06.2018
7. Wojciech Baleja – Pełniący Funkcję Burmistrza Głowna od 17.07.2018 do 20.11.2018
8. Grzegorz Janeczek od 2018

Przewodniczący Rady Miejskiej
1. Grzegorz Klejny 1990-1991
2. Jarosław Kopera 1991-1994
3. Albert Waśkiewicz 1994-1995
4. Waldemar Szcześniak 1995-1997
5. Albert Waśkiewicz 1997
6. Wojciech Brzeski 1997-1998
7. Jarosław Kopera 1998-2001
8. Ireneusz Skurzyński 2001-2002
9. Albert Waśkiewicz 2002-2005
10. Andrzej Kotulski 2005-2010
11. Andrzej Florczak 2010-2012
12. Grzegorz Szkup 2012-2014
13. Magdalena Szajder 2014-2018
14. Grzegorz Szkup od 2018

 

Rada Miejska I kadencji wybrana 27.05.1990 r.
1. Krystyna Barbucha
2. Krzysztof Biedrzykowski
3. Kazimierz Fangrat
4. Jan Jodko
5. Grzegorz Klejny (do 24.01.1992, zrzeczenie się mandatu)
6. Jarosław Kopera
7. Zdzisław Kubiak
8. Jacek Lambert (do 24.01.1992, zrzeczenie się mandatu)
9. Roman Markowski
10. Maria Miazek
11. Bogdan Mrówczyński
12. Marianna Nalberczyńska
13. Czesław Płuciennikowski
14. Jan Przybysiak
15. Przemysław Rynkowski
16. Ryszard Sadowski (do 24.01.1992, zrzeczenie się mandatu )
17. Andrzej Siciński
18. Krystyna Stanisławska
19. Roman Sularz
20. Janusz Szekalski
21. Grzegorz Szkup
22. Hieronim Wesołowski
23. Piotr Wielogórski
24. Andrzej Zieliński

Radni wybrani w wyborach uzupełniających w miejsce osób, które zrzekły się z mandatu: Grzegorz Adamczewski, Przemysław Milczarek i Krzysztof Trebik

Przewodniczący:
Grzegorz Klejny 06.06.1990-18.11.1991
Jarosław Kopera 18.11.1991-06.06.1994

Wiceprzewodniczący:
Jan Jodko 06.06.1990-06.06.1994
Jarosław Kopera 06.06.1990-18.11.1991
Janusz Szekalski 18.12.1991-06.06.1994

 

Rada Miejska II kadencji wybrana 19.06.1994 r.
1. Grzegorz Adamczewski
2. Jan Babuca
3. Małgorzata Baraniak
4. Izabella Błasiak
5. Janina Czarnecka
6. Mirosław Godziszewski
7. Ireneusz Hajduk
8. Ryszard Korzeniowski
9. Krzysztof Laszkiewicz
10. Przemysław Milczarek
11. Aleksander Mirowski
12. Zofia Ogórek
13. Bartłomiej Prośniak
14. Jan Przybysiak
15. Robert Puławski
16. Aleksandra Siwińska (do 20.01.1995, zrzeczenie się mandatu)
17. Krystyna Stanisławska
18. Stanisław Stasiak
19. Magdalena Szajder
20. Waldemar Szcześniak (do 1997, zrzeczenie się mandatu)
21. Bożena Szremska
22. Robert Świderski
23. Albert Waśkiewicz
24. Eligiusz Zieliński

Radni wybrani w wyborach uzupełniających w miejsce osób,  które zrzekły się mandatu (lub zmarły): Wojciech Brzeski (od 1995), Zygmunt Olczyk (1995-1996),  Przemysław Sobczyński (od 1997),  Andrzej Ruciński (od 1996)

Przewodniczący:
Albert Waśkiewicz 29.06.1994-27.04.1995
Waldemar Szcześniak 27.04.1995-05.02.1997
Albert Waśkiewicz 05.02.1997-28.05.1997
Wojciech Brzeski 28.05.1997-29.06.1998

Wiceprzewodniczący:
Małgorzata Baraniak 29.06.1994-28.02.1997
Przemysław Milczarek 29.06.1994-17.05.1996
Izabela Kotecka 28.02.1997-29.06.1998

 

Rada Miejska III kadencji wybrana 11.10.1998 r.
1. Barbara Arkuszyńska (do 28.02.2001, zrzeczenie się mandatu)
2. Mirosław Bogutczak
3. Wojciech Brzeski
4. Krzysztof Drzewiecki
5. Czesława Fortuna
6. Jacek Gaczewski
7. Grzegorz Janeczek
8. Arkadiusz Janiak
9. Tomasz Jędrzejczak
10. Bogusława Kantor
11. Jarosław Kopera
12. Janina Kotulska-Wojtasiak
13. Jerzy Kuciński
14. Wiesław Kuciński
15. Maciej Lisowski
16. Mirosław Olejniczak
17. Aleksander Romanowski
18. Ireneusz Skurzyński
19. Krystyna Słomska
20. Grzegorz Szkup
21. Roman Wasilewski
22. Albert Waśkiewicz
23. Olgierd Wąsowski
24. Andrzej Zieliński

Radni, którzy weszli w skład Rady Miejskiej w trakcie kadencji: Bartłomiej Prośniak (od 2001)

Przewodniczący:
Jarosław Kopera 03.11.1998-30.06.2001
Ireneusz Skurzyński 30.06.2001-03.11.2002

Wiceprzewodniczący:
Bogusława Kantor
Czesława Fortuna 03.11.1998-30.06.2001
Mirosław Olejniczak 15.10.2001-03.11.2002
Wojciech Brzeski 29.11.2001-03.11.2002

 

Rada Miejska IV kadencji wybrana 27.10.2002 r.
1. Andrzej Kotulski
2. Andrzej Florczak
3. Mirosław Godziszewski
4. Bogusław Golczyk
5. Mirosław Gwóźdź
6. Anna Lewandowska
7. Maciej Lisowski
8. Tadeusz Łukaszewski      
9. Dariusz Młynarczyk
10. Szymon Mrzygłód
11. Krzysztof Parol
12. Bartłomiej Prośniak
13. Roman Wasilewski
14. Albert Waśkiewicz
15. Olgierd Wąsowski

Przewodniczący:
Albert Waśkiewicz 22.11.2002-28.01.2005
Andrzej Kotulski 28.01.2005-21.11.2006

Wiceprzewodniczący:
Andrzej Kotulski 22.11.2002-28.01.2005
Bartłomiej Prośniak 22.11.2002-21.11.2006

 

Rada Miejska V kadencji wybrana 12.11.2006 r.
1. Andrzej Florczak
2. Bogusław Golczyk
3. Mirosław Gwóźdź
4. Grzegorz Janeczek
5. Andrzej Kotulski
6. Maciej Lisowski
7. Tadeusz Łukaszewski
8. Michał Miazek
9. Dariusz Młynarczyk
10. Tomasz Rożniata
11. Dariusz Sobierajczyk
12. Bożena Szremska
13. Grzegorz Urbanik
14. Łukasz Wesołowski
15. Barbara Zwolińska

Przewodniczący:
Andrzej Kotulski

Wiceprzewodniczący:
Maciej Lisowski

 

Rada Miejska VI kadencji wybrana 21.11.2010 r.
1. Jan Balcerski
2. Andrzej Florczak
3. Krzysztof Laszkiewicz
4. Irena Lis (wybrana w wyborach uzupełniających w dniu 6 marca 2011 w miejsce pana Grzegorza Janeczka, który objął jednocześnie funkcję Burmistrza Głowna)
5. Maciej Lisowski
6. Michał Miazek
7. Przemysław Milczarek
8. Dariusz Młynarczyk
9. Grzegorz Oraś
10. Jacek Perzyński
11. Beata Pilarska
12. Tomasz Rożniata
13. Magdalena Szajder
14. Grzegorz Szkup
15. Łukasz Wesołowski

Przewodniczący:
Andrzej Florczak (do 31.10.2012)
Grzegorz Szkup (od 31.10.2012)

Wiceprzewodniczący:
Grzegorz Szkup (do 31.10.2012)
Magdalena Szajder (od 31.10.2012)

 

Rada Miejska VII kadencji wybrana 16.11.2014 r.
1. Jan Balcerski
2. Wojciech Baleja
3. Przemysław Kobacki
4. Elżbieta Kołodziej
5. Maciej Lisowski
6. Przemysław Milczarek
7. Dariusz Młynarczyk
8. Grzegorz Oraś
9. Krzysztof Parol
10. Beata Pilarska (do 29.08.2016, zrzeczenie się mandatu)
11. Sławomir Stopczyński
12. Magdalena Szajder
13. Grzegorz Szkup
14. Krzysztof Wawrzyn
15. Beata Wszołek-Lewandowska

Radni, którzy weszli w skład Rady Miejskiej w trakcie kadencji: Maria Furga (wybrana w wyborach uzupełniających, które odbyły się w dniu 27.11.2016)

Przewodniczący:
Magdalena Szajder

Wiceprzewodniczący:
Beata Pilarska (do 2016)
Krzysztof Parol (od 2016)

 

Rada Miejska VIII kadencji wybrana 21.10.2018 r.
1. Wojciech Baleja
2. Teresa Banaszkiewicz
3. Małgorzata Baraniak
4. Maria Furga
5. Jakub Kowalski
6. Tomasz Lenart
7. Maciej Lisowski
8. Michał Miazek (do 27.06.2019 r. zrzeczenie się mandatu)
9. Bożena Michalska
10. Przemysław Milczarek
11. Grzegorz Oraś
12. Magdalena Sadowska
13. Grzegorz Szkup
14. Beata Wszołek-Lewandowska
15. Krzysztof Zieliński

Radni, którzy weszli w skład Rady Miejskiej w trakcie kadencji: Ireneusz Skurzyński (wybrany w wyborach uzupełniających, które odbyły się w dniu 15.09.2019, objął mandat w dniu 2.10.2019 zrzekł się mandatu w dniu 8.11.2019), Krzysztof Wawrzyn (wybrany w wyborach uzupełniających, które odbyły się w dniu 9.02.2020)

Przewodniczący:
Grzegorz Szkup

Wiceprzewodnicząca:
Beata Wszołek-Lewandowska

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 713

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.