GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 3 kwietnia 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

O segregacji odpadów i nie tylko

W związku z powtarzającymi się pytaniami mieszkańców składających w Urzędzie Miejskim w Głownie deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poniżej zamieszczamy dodatkowe wyjaśnienia:
 
1. Do kiedy muszę uregulować pierwszą opłatę „śmieciową”?

Nowy system gospodarowania odpadami zacznie obowiązywać od 1 lipca, natomiast pierwszą opłatę z tego tytułu należy uregulować do 30 września. W dalszym etapie płatności te regulowane będą: za I kwartał do 31 marca danego roku, za II kwartał do 30 czerwca danego roku, za III kwartał do 30 września danego roku, za IV kwartał do 31 grudnia danego roku.

2. Czy będzie możliwie obniżenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i czy można będzie ją regulować miesięcznie, a nie tylko kwartalnie?
 
Odp. Opłata (w Głownie to miesięcznie 11 zł od osoby – w przypadku segregowania odpadów i 13 zł od osoby – gdy segregacji tej nie będzie) ma pokryć faktyczne koszty funkcjonowania całego nowego systemu. Intencja jest więc taka, by gmina po prostu nie musiała tej działalności dotować. Gmina nie może natomiast na działalności tej zarabiać. Jeśli zatem po przetargu, w drodze którego wyłoniona zostanie firma zajmująca się odbiorem i wywozem odpadów okaże się, że opłata będzie mogła zostać obniżona i nie będzie ku temu przeszkód formalnych, wówczas Burmistrz Głowna z propozycją takiej obniżki wystąpi.
Opłatę można regulować zarówno raz na kwartał, jak i raz na miesiąc lub – jak kto woli – raz na tydzień. Warunkiem jest tylko to, by wyliczona w deklaracji należność od każdej z nieruchomości wpłynęła do miejskiego budżetu przed upływem kolejnego kwartału. 
 
3. Jak rozumieć należy pojęcie segregowania odpadów? Czy muszę oddzielnie gromadzić szkło, oddzielnie plastik, papier itp.?
 
Odp. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Głowno, a dokładnie jego § 14 dopuszcza zbieranie papieru, szkła, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych w jednym pojemniku lub worku. A zatem wystarczy, że właściciel nieruchomości zapewni do segregacji dwa pojemniki lub worki. W jednym będzie gromadził wspomniane już odpady poddawane recyklingowi tj. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, zaś w drugim – odpady zmieszane, wśród których znajdą się np. odpadki kuchenne.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 7754

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmina organizacji pracy