GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

O segregacji odpadów i nie tylko

W związku z powtarzającymi się pytaniami mieszkańców składających w Urzędzie Miejskim w Głownie deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poniżej zamieszczamy dodatkowe wyjaśnienia:
 
1. Do kiedy muszę uregulować pierwszą opłatę „śmieciową”?

Nowy system gospodarowania odpadami zacznie obowiązywać od 1 lipca, natomiast pierwszą opłatę z tego tytułu należy uregulować do 30 września. W dalszym etapie płatności te regulowane będą: za I kwartał do 31 marca danego roku, za II kwartał do 30 czerwca danego roku, za III kwartał do 30 września danego roku, za IV kwartał do 31 grudnia danego roku.

2. Czy będzie możliwie obniżenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i czy można będzie ją regulować miesięcznie, a nie tylko kwartalnie?
 
Odp. Opłata (w Głownie to miesięcznie 11 zł od osoby – w przypadku segregowania odpadów i 13 zł od osoby – gdy segregacji tej nie będzie) ma pokryć faktyczne koszty funkcjonowania całego nowego systemu. Intencja jest więc taka, by gmina po prostu nie musiała tej działalności dotować. Gmina nie może natomiast na działalności tej zarabiać. Jeśli zatem po przetargu, w drodze którego wyłoniona zostanie firma zajmująca się odbiorem i wywozem odpadów okaże się, że opłata będzie mogła zostać obniżona i nie będzie ku temu przeszkód formalnych, wówczas Burmistrz Głowna z propozycją takiej obniżki wystąpi.
Opłatę można regulować zarówno raz na kwartał, jak i raz na miesiąc lub – jak kto woli – raz na tydzień. Warunkiem jest tylko to, by wyliczona w deklaracji należność od każdej z nieruchomości wpłynęła do miejskiego budżetu przed upływem kolejnego kwartału. 
 
3. Jak rozumieć należy pojęcie segregowania odpadów? Czy muszę oddzielnie gromadzić szkło, oddzielnie plastik, papier itp.?
 
Odp. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Głowno, a dokładnie jego § 14 dopuszcza zbieranie papieru, szkła, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych w jednym pojemniku lub worku. A zatem wystarczy, że właściciel nieruchomości zapewni do segregacji dwa pojemniki lub worki. W jednym będzie gromadził wspomniane już odpady poddawane recyklingowi tj. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, zaś w drugim – odpady zmieszane, wśród których znajdą się np. odpadki kuchenne.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.