GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Młodzież z Głowna w Estonii

Uczniowie ze Szkoły Podstawowe Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Głownie pod opieką nauczycieli przebywali na przełomie listopada i grudnia w miejscowości Kohtla Järve w Estonii. Wizyta głowieńskiej młodzieży odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "Reset Yourself - Be Eco-friendly". W projekcie udział także wzięły szkoły z Grecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Litwy. Oprócz zadań wynikających z projektu, uczniowie i nauczyciele promowali m.in. nasze miasto, wręczając swoim partnerom gadżety promocyjne Głowna, opatrzone logotypem „Rodzinnej-Rekreacji”. Dziękujemy.

Uczestnicy projektu wspominają pobyt w Estonii, jako niezwykłe, niezapomniane przeżycie i czas nawiązania międzynarodowych przyjaźni a także okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Na miejscu czekała na nich intensywna praca twórcza i intelektualna, połączona z zabawą. Wszyscy brali czynny udział w warsztatach kreatywnych, ekologicznych oraz plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych. W trakcie pobytu zwiedzali także Tallin, zamek w Narvie oraz miejscowość Rakvere, gdzie na zamku uczniowie wzięli udział w zabawach rycerskich. Nie obyło się bez pieczenia świątecznych pierników i popołudnia spędzonego z rodzinami, u których dzieci były zakwaterowane. Młodzież miała okazję osłuchać się z językiem angielskim i rosyjskim, a także zastosować swoje umiejętności językowe w praktyce. Wspólny tydzień zaowocował powstaniem emocjonalnych więzi pomiędzy dziećmi i goszczącymi ich rodzinami. Przed uczestnikami końcowy etap projektu, realizacja zadań w szkole – przygotowanie kart do kalendarza i krótkiego filmu instruktażowego

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie: Julia Wróbel, Agnieszka Baleja, Magdalena Sibielak, Dawid Legęć i Maksym Kwiatkowski.
Nauczyciele: Aneta Kowalczyk (koordynatorka projektu, nauczycielka języka angielskiego), Iwona Kucharczyk (nauczycielka języka rosyjskiego) i Adam Kubiak - dyrektor SP nr 1.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy