GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 15 czerwca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2019 | 
 • Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«czerwiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 dzień: 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 dzień: 24 25 dzień: 26 27
28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie

W środę 22 maja 2019 r. odbyła się X Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie. Głównym tematem krótkiej sesji było przekazanie Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Łodzi skargi Wojewody Łódzkiego na jedną z uchwał Rady Miejskiej w Głownie, dotyczącej nadania nazwy „skwer Niepodległości” w Głownie. Radni dokonali także jednej zmiany w budżecie Miasta Głowna na 2019 rok.
 
    Powołując się na określone przepisy Wojewoda Łódzki wniósł o stwierdzenie nieważności zaskarżonej przez siebie uchwały Rady Miejskiej w Głownie, dotyczącej nadania nazwy „skwer Niepodległości” terenowi położonemu w Głownie przy zbiegu ulic Swoboda, Zgierska i Piątkowska. Z argumentacją oraz interpretacją prawną wojewody, uzasadniającą stwierdzenie nieważności uchwały  nie zgodził się samorząd Miasta Głowna, argumentując, że skwer nie jest tożsamy z parkiem, więc nie stosują się do niego przepisy dotyczące obiektów budowlanych. Brak też jest jakichkolwiek innych przepisów prawa, które dawałyby radzie gminy kompetencje do nadania określonemu terenowi danej nazwy w drodze aktu prawa miejscowego, dlatego też kwestionowana uchwała nie została przekazana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego i nie zastosowano wobec niej vacatio legis (co zarzucały służby wojewody) ponieważ zgodnie prawem obowiązek taki dotyczy aktów normatywnych, zawierających przepisy powszechnie obowiązujące. Radni podjęli więc uchwałę o przekazaniu Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Łodzi skargi Wojewody Łódzkiego na Uchwałę Rady Miejskiej w Głownie z dnia 28 grudnia 2018 r. oraz wnieśli do WSA o odpowiedź na skargę w przedmiotowej sprawie.
    Radni dokonali także zmiany w Budżecie Miasta Głowna na 2019 rok. Zmiana ta ma związek z podpisaniem umowy o finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników ze środków Funduszu Pracy w formie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Zgodnie z zwartą umową radni zwiększyli dochody i wydatki o 896 zł. Wspomniane zadanie jest realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głownie.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.