GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2019 | 
 • Głowno Gold Race 2019 już za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Głowno Gold Race 2019 już za nami

Ponad 200 zawodników z całej Polski wzięło udział w wyścigu kolarskim Głowno Gold Race 2019, inaugurującym V edycję ogólnopolskiego maratonu wyścigów szosowych. Organizatorem tej popularnej imprezy sportowej jest wybitny polski kolarz Cezary Zamana, a specjalną trasę wyścigu wyznaczył i opracował mieszkaniec Głowna – znany kolarz i komentator sportowy Dariusz Baranowski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka.

Do Głowna przyjechali kolarze m.in. z Warszawy, Olsztyna, Częstochowy, Bydgoszczy, Torunia, Płocka, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Kielc, Sandomierza, Gdańska, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic oraz wielu innych miast i miasteczek z całego kraju. Nie zabrakło również reprezentantów Głowna. Z blisko 100 km trasą na dystansie Pro zmierzyło się 78 kolarzy, natomiast 130 rywalizowało na dystansie 1/2 Pro.
Na dystansie Pro zwyciężył Michał Przybysz z Warszawy, reprezentujący drużynę Varso (z czasem 02:21:01.35), natomiast na trasie 1/2 Pro triumfował Przemysław Zieliński z Tczewa (z czasem 01:29:10.67). Wśród kobiet najlepsza była Milena Kowalska-Pura z Warszawy, reprezentująca drużynę Ośka Warszawa (czas 01:37:19.37), za którą na metę wjechała Malwina Pilarska z Głowna, reprezentująca drużynę LUX DWÓJKA DANIELO SPO (z czasem 01:42:09.90). Zwycięzcom dystansu PRO przyznano także puchary XXII Memoriału im. Jana Gorzkiewicza – prekursora kolarstwa w Głownie, ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. Organizator wręczył również puchary I Memoriału im. Henryka Kosiorka, który w Głownie zapoczątkował kolarstwo szosowe. Henryk Kosiorek całe swoje życie poświęcił kolarstwu – był kolarzem, trenerem, działaczem i organizatorem wyścigów. Wielokrotnie przygotowywał do startów m.in. Dariusza Baranowskiego, który osiągnął wiele sukcesów w zawodowym peletonie. Ta specjalna klasyfikacja została przeprowadzona na dystansie 1/2 PRO w kategorii OPEN.

Podczas Głowno Gold Race nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, z których największą popularnością cieszyły się wyścigi z Rybką Minimini. W ramach tych zawodów najmłodsi ścigali się na rowerkach biegowych oraz tradycyjnych na specjalnie przygotowanej przez organizatora trasie. Wyścigi z Rybką Minimini wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko u uczestników zawodów, ale również u ich rodziców. Po ukończeniu rywalizacji wszyscy mali kolarze otrzymali kolorowe dyplomy, a z rąk burmistrza Głowna specjalne medale. Najlepsi zostali uhonorowani na prawdziwym podium oraz dodatkowo obdarowani zestawami upominków. Wszystkie dzieci otrzymały także słodki posiłek regeneracyjny.
Swoje umiejętności oraz wiedzę mali cykliści mogli też po raz pierwszy wykorzystać na uliczkach specjalnie przygotowanego Mobilnego Miasteczka Rowerowego. Instruktorzy uczyli tam dzieci podstaw ruchu drogowego a dorosłym prezentowano specjalistyczne alko-gogle, czyli urządzenie, które symuluje postrzeganie rzeczywistości, jakiej doświadcza człowiek w stanie nietrzeźwości. Wiele działo się również w pobliżu namiotów promocyjnych Gminy Miasta Głowno. Na dzieci czekała tu kolorowa strefa rekreacyjna, gdzie mogły dokazywać w mini namiotach w kształcie zamków, pokolorować malowanki czy pobawić się klockami.

Obszerna fotogaleria

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.