GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

V jubileuszowy Festiwal "Kolej na Kobiety" pod Patronatem Burmistrza Głowna

W miniony weekend odbyły się finałowe wydarzenia Festiwalu "Kolej na Kobiety" 2019 pod Patronatem Burmistrza Głowna, którego organizatorem była Pracownia M13 Michała Kmiecia przy współpracy Gminy Miasta Głowna - Partnera strategicznego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, MOK Głowno, MZK Głowno oraz licznych Partnerów i Sponsorów.

Przedsmakiem festiwalowych atrakcji były wydarzenia towarzyszące. W niedzielę 3 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się koncert "Naprawdę jaka jesteś" w wykonaniu artystów z Teatru Sabat z Warszawy. Z piosenkami dla kobiet i o kobietach  na scenie MOK wystąpili Anna Sokołowska, Mariusz  Jaśko  oraz Tomasz Czerski. Czwartek 7 marca upłynął pod znakiem bezpłatnych aktywności fizycznych w Klubie Fit and Jump. W piątek 8 marca widzowie mogli obejrzeć spektakl "Stulecimy" według scenariusza i w reżyserii Anny Kotulskiej, w wykonaniu szkolnego Teatru Eureka z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie. 

Sobotni Fashion Express w SP2

W sobotę 9 marca odbył się Fashion Express czyli pokazy mody z udziałem mieszkanek Głownai nie tylko. Tradycyjnie już, ani wiek, ani rozmiar noszonej odzieży nie miał tu znaczenia. Ubiegłoroczny pokaz mody na holu Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie cieszył się tak wielkim powodzeniem, że w tym roku organizatorzy zmienili jego lokalizację na Halę Widowiskowo-Sportową. Galę poprowadzili Beata Pilarska, dyrektor SP nr 2 i oraz Michał Kmieć – pomysłodawca i organizator festiwalu (we współpracy z Gminą Miasta Głowno).

W pokazach zaprezentowane zostały ubrania firm odzieżowych: Mymado (bielizna nocna), FOBYA (moda damska), Grandio (moda damska), DK Damian Kretschmer (moda damska), Moodbags (torby i plecaki),  ITALOOPTICA (okulary przeciwsłoneczne), naszeparty.pl (stroje karnawałowe). Specjalne pokazy mody przygotowano dla marek TOP SECRET oraz Sadowska Fashion. Finałowym punktem modowej gali był pokaz odzieży znanego łódzkiego projektanta Maćka Sieradzkyego. Galę uświetniły występy Centrum Artystycznego PACZKA z Łodzi oraz zespół HIT HAT z Głowna. O makijaże modelek zadbała szkoła EZS ANAGRA i Justyna Gajewska Make Up, zaś o fryzury modelek biorących udział w pokazie - Salon fryzjerski "O mały włos" z Głowna. Blisko 14 - metrowy wybieg wraz ze sceną wybudowany został z pomocą a firmy MMM Technika Sceniczna (mmmtechnika.pl), która zadbała także o wyjątkową oprawę świetlną pokazu. O nagranie video pokazu zadbał Bartosz Bartczak ze Studia VideoPiksel (videopiksel.pl), a o fotorelację z pokazów Radosław Śmiałek  z White Collar (white-collar.pl). Nie zabrakło również tortu ufundowanego przez cukiernię Te-Da z Głowna oraz festiwalowej fotobudki (Just Izi fun&foto).Targi BEAUTY EXPRESS 


W niedzielę 10 marca w godzinach od 12.00 do 19.00 w holu Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie w ramach wydarzenia pod hasłem „Beauty Express” połączono pokazy, warsztaty i bezpłatne porady z targami, gdzie można było zakupić m.in. odzież i dodatki prezentowane podczas sobotniej gali Fashion Express. Panie mogły skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez festiwalowych partnerów: darmowych porad makijażystek oraz zapoznać się z ofertą firm kosmetycznych (Justyna Gajewska Make Up, szkoła EZS ANAGRA oraz Oriflam i Aloesowy Zakątek). Były warsztaty z dietetykiem oraz degustacja zdrowych koktajli przygotowanych przez Katarzynę Marchwińską (Make My Plate). Podczas warsztatów można było nauczyć się jak zadbać o swój kręgosłup  (Fit and Jump), dobrać odpowiedni biustonosz (Kris Line) oraz stworzyć przytulankę bez użycia igły (Jupienter). Ekologicznie nakręcała nas fundacja Ecorower a Łódzki Dom Biznesu promował i udzielał informacji na temat projektu „Pracownik Twój Skarb” - oferty dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, które chcą podnosić kwalifikacje swoich pracowników i rozwijać się zawodowo (pracowniktwojskarb.pl). Odwiedzający mieli możliwość przetestowania najnowszych modeli Mercedesa klasy A i klasy B w miasteczku Mercedes Benz Auto-Studio oraz wygrać auto na weekend. Atrakcje dla dzieci przygotowała firma Piomar z Głowna (zabawawplenerze.pl). Kawiarenkę, w której za symboliczną „wrzutkę” do puszki można było napić się kawy i skosztować smakołyków przygotował hotel Kasor Resort &Spa w Cesarce. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się mini pokazy mody dziecięcej i strojów karnawałowych przygotowanych przez firmę Moda Kids i naszeparty.pl, gdzie w roli  modeli i modelek wystąpiły dzieci. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna STEPS z Głowna oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie: formacje taneczne Gold I i Gold II oraz wokaliści ze Studia Piosenki MOK Głowno: Kuba Szcześniak, Nadia Tomczak, Mateusz Warzywoda i Milena Markowska.

Stoiska targowe przygotowali: 
TODOS – moda damska
Damian Kretschmer – moda damska
Mymado – bielizna nocna
Moodbags – torby i plecaki
Kris Line – bielizna damska
Turpis – torby, akcesoria i dodatki
Jupienter – lalki, pluszaki hand made
Naszeparty.pl – stroje i akcesoria na każdą okazję
Kinder Party Libra Events – wata cukrowa, popcorn
Kris Line -bielizna 
Aloesowy zakątek - kosmetyki naturalne
 

Swoje stoisko miał też Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenie “Niezapominajka”z wykonanymi przez podopiecznych pluszakami i ozdobami a także tradycyjnie już Gmina Miasta Głowno z darmowymi gadżetami promocyjnymi.

Dziękujemy naszym Partnerom i Sponsorom nagród. Dziękujemy wszystkim firmom, stowarzyszeniom i osobom współtworzącym V edycję Festiwalu "Kolej na kobiety". Szczególnie dziękujemy wolontariuszom, którzy wspomagali organizację festiwalu oraz personelowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, bez których nie udałoby się zrealizować tak dużego przedsięwzięcia.

Obszerna fotorelacja z Fashion Express  i targów Beauty Express

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3391

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.