GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2019 | 
 • Podsumowanie II edycji ogólnopolskiej akcji "Aniołkowe granie" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Podsumowanie II edycji ogólnopolskiej akcji "Aniołkowe granie"

"Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat,

upominki pełne szczęścia idą  w świat, cały świat.

I na co dzień, i od święta z aniołami za pan brat,

upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat."
                                                                           

Danuta Baczul, Katarzyna Głowik - Jamróz

 

 

Wzruszający i integrujący uczestników Koncert Finałowy przygotowany został przez przedszkolaków i uczniów placówek biorących udział w Akcji, a  rozpoczął się piosenką ,,Aniołkowa Gra” w wykonaniu Chóru Szkolnego ,,Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie oraz przesłaniem odczytanym przez Koordynatorkę Akcji Panią Izabellę Kotecką:
,, NIENAWIŚCI I HEJTOWI MÓWIMY ZDECYDOWANE NIE !!! Niech przesłanie ,,Radość daj, to takie proste uśmiech dziel (…)” przyświeca nam każdego dnia. Bądźmy dobrzy! Przebaczajmy! Reagujmy na ludzką krzywdę! Odnośmy się do Siebie z szacunkiem, życzliwością, tolerancją i empatią. Pomagajmy Sobie nawzajem. Uśmiechajmy  się  do Siebie codziennie. Bądźmy Zawsze Ludźmi Dobrej Woli!!!

W czasie koncertu urocze Aniołki i Mikołajki z głowieńskich przedszkoli wykonały improwizacje muzyczno - ruchowe.  Koncert instrumentalnie grą na skrzypcach wzbogaciły: Kasandra Broszko, Magdalena Wojtczak i Kamila Rożniata. Muzyczne talenty wokalne zaprezentowali: Natalia Dałek, Joanna Jaborska, Monika Łysio , Sandra Mitek, Julia Rudnicka, Nadia Tomczak,  Mateusz Warzywoda, Eliza Zatorska z akompaniamentem gitarowym. Występy uświetnił Chór ,,Wesołe Nutki”  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie i zespoły ze: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głownie i z Zespołu Szkół Specjalnych w Głownie.  Koncert zakończył się  odśpiewaniem  przez zebranych piosenki ,,Aniołkowa gra”. Partie solowe zaśpiewały: Zosia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie i  Pani  Katarzyna  Głowik - Jamróz Główna Koordynatorka Akcji.
Koncert tradycyjnie już, wzbogaciła prezentacja multimedialna z przebiegu Akcji przeprowadzonej na terenie Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz wystawa rzeźby i grafiki dziecięcej z pracowni plastycznej MOK Głowno pt. „Aniołki i anioły”, zainspirowana Akcją „Aniołkowego Grania”. W całe wydarzenie włączyli się wszyscy pracownicy MOK Głowno.
W trakcie koncertu, zebranych odwiedził Mikołaj za którego pośrednictwem przekazano dary dla dzieci z Domów Dziecka w Dąbrówce i w Grotnikach oraz dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

W czasie uroczystości  Pan Grzegorz Janeczek Burmistrz Głowna i Pani Katarzyna Głowik - Jamróz Koordynatorka Ogólnopolskiej Akcji ,,Aniołkowe Granie” wręczyli przedstawicielom palcówek, instytucji i firm najbardziej zaangażowany w Akcję podziękowania i certyfikaty.
Koordynatorzy Ogólnopolskiej Akcji ,,Aniołkowe Granie 2019” nie kryli wzruszenia i uznania dla Lokalnych Koordynatorów i Społeczności Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz dla przychylności Pana Grzegorza Janeczka Burmistrza Głowna do podejmowanych inicjatyw na rzecz ,,Aniołkowego Grania”. Ewenementem na skalę krajową, jest fakt włączenia się do Akcji wszystkich placówek oświatowych z terenu Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz inauguracja Akcji w trakcie Miejskiego Rodzinnego Mikołajkowego Pikniku.    
Założeniem projektu była integracja środowiska lokalnego do podejmowania działań na rzecz dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego. Projekt miał wymiar edukacyjny, mający na celu zaszczepienie chęci pomagania innym, wyrabiania empatii,  uwrażliwienie na losy dzieci przebywających w pieczy zastępczej itp.
Akcja ,,Aniołkowe Granie” to, miejsce dla Dobrych Aniołów, dla Tych, którym nie jest obojętny los dzieci w pieczy zastępczej. Akcja ma charakter otwarty, już dzisiaj zapraszamy  placówki, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne do wsparcia organizacji III Edycji ,,Aniołkowego Grania w Głownie 2020”.                                                                                                                 
 

 

autor: MP1 Głowno

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

więcej zdjęć tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.