GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 14 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

AKTUALIZACJA PLANU GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ DLA GMINY MIASTA GŁOWNO

Gmina Miasta Głowno przystąpiło do aktualizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej” (PGN). Jest on dokumentem o znaczeniu strategicznym. Obejmuje tematykę zarządzania energią w Mieście, jej efektywnego wykorzystywania oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych we wszystkich sektorach lokalnej gospodarki.

 

Rolą PGN jest wspieranie realizacji ogólnopolskich działań na rzecz osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, tj.:

 • redukcji emisji gazów cieplarnianych,

 • zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,

 • redukcji zużycia energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej.

Opracowanie Aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, obejmującego obszar Miasta ma na celu m.in. kontynuowanie dotychczas podjętych działań oraz zaprojektowanie kolejnych rozwiązań prowadzących do  zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz innych substancji, takich jak pył zawieszony PM10 i PM2,5 oraz benzo(a)piren.

 

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich Mieszkańców oraz zainteresowane podmioty zlokalizowane na terenie Miasta Głowno, do udziału w prowadzonej aktualnie ankietyzacji oraz zgłaszanie planowanych do 2023 r. inwestycji z zakresu gospodarki niskoemisyjnej. 

 

Inwestycjami związanymi z gospodarką niskoemisyjną są przedsięwzięcia wpływające na efektywność energetyczną, służące zmniejszeniu strat energii elektrycznej i cieplnej oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, tj. działania m.in. w  zakresie modernizacji energetycznej budynków (termomodernizacja – np. ocieplenie obiektu, wymiana pokrycia dachu, wymiana okien), budowy, rozbudowy i modernizacji jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z odnawialnych źródeł energii (instalacji kolektorów słonecznych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych itp.

 

Ankiety są dostępne w Urzędzie Miejskim w Głownie (ul. Młynarska 15) lub na stronie www.glowno.pl (do pobrania lub wypełnienia on-line). Należy je wypełnić do dnia 31 maja 2019 r. i dostarczyć:

 • osobiście do Urzędu Miejskiego, ul. Młynarska 15, 95-015 Głowno;

 • bądź odesłać na adres mailowy pgn@auipe.pl.

 

Zaktualizowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej umożliwi ubieganie się o dofinansowanie projektów w nim ujętych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, zarówno Miastu Głowno, jak i innym potencjalnym beneficjentom np.: organizacjom pozarządowym czy też przedsiębiorcom.

 

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu tego dokumentu na każdym jego etapie. Niezwykle ważny jest udział wszystkich interesariuszy.

 

W wypadku pytań prosimy o kontakt z:

 • Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Głownie,
  ul. Ludwika Norblina 1, 95-015 Głowno, tel. 42 719 46 10

 • wykonawcą aktualizacji: Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii Sp. z o.o.,
  ul. Kwidzyńska 14, 91-334 Łódź, tel. 42 640 60 14, e-mail:
  pgn@auipe.pl

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy