GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 4 lipca 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

VII Rodzinny Piknik Mikołajkowy już za nami

W niedzielę 9 grudnia 2018 r. na Placu Wolności w Głownie odbyła się VII edycja Rodzinnego Pikniku. To impreza promująca rodzinne, wielopokoleniowe, aktywne spędzanie wolnego czasu i wspólne przeżywanie nadchodzących świąt, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń w naszym mieście.


Piknik rozpoczął się występem dzieci z miejskich szkół i przedszkoli, które zaprezentowały trzy świąteczne utwory. W ten symboliczny sposób została zainaugurowana II edycja akcji pod hasłem „Aniołkowe Granie w Głownie”. Wzorem podobnych akcji odbywających się na terenie całej Polski, w Głownie przeprowadzona zostanie zbiórka darów, upominków na rzecz dzieci z domów dziecka oraz dzieci z rodzin zastępczych z województwa łódzkiego i powiatu zgierskiego. Zbiórka potrwa do 11 stycznia 2019 r. a do akcji włączyły się wszystkie placówki szkolno-przedszkolne, miejskie i niepubliczne z terenu miasta i gminy Głowno. Podsumowanie głowieńskiej akcji odbędzie się 21 stycznia 2019 r. w MOK Głowno i będzie miało formę Finałowego Koncertu z udziałem reprezentantów placówek, które się w nią włączyły.


W tym roku podczas pikniku blisko 400 dzieci otrzymało z rąk Mikołaja maskotki i lizaki, a młodzież i dorośli – kalendarze miejskie na rok 2019. Po raz kolejny wszyscy chętni mogli skorzystać z rodzinnych warsztatów mikołajkowych i wykonać świąteczne choinki. W tradycyjnym już punkcie pocztowym dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja i wrzucały je do mikołajkowej skrzyni na listy. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, a także zabaw z Reniferem i Elfem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mikołajkowa fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia w świątecznych aranżacjach.


Na zziębniętych uczestników zabawy czekała ciepła herbata i ciasteczka w mikołajkowej kawiarence oraz ogromne ognisko przygotowane przez strażaków. Piknik był również okazją do obejrzenia strażackiego sprzętu i pojazdów gaśniczych oraz uzyskania informacji na temat zagrożeń i niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas w okresie zimowym, m.in. w domach dogrzewanych piecykami elektrycznymi czy gazowymi oraz na zamarzniętych zbiornikach wodnych.


Tradycyjnie, podczas mikołajkowego pikniku głowieńskie Stowarzyszenie Niezapominajka i Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie prezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.


Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Rodzinnego Pikniku Mikołajkowego, a także mieszkańcom i gościom spoza Głowna, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wspólnie z nami spędzili to niedzielne popołudnie i wieczór.


Organizatorem pikniku była Gmina Miasta Głowno przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Zakładu Komunalnego oraz koła terenowego Ligi Ochrony Przyrody w Głownie. Naszymi Partnerami była tradycyjnie Państwowa Straż Pożarna w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Strykowie przy współpracy OSP Głowno oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie i Stowarzyszenie Niezapominajka w Głownie. Nagrody konkursowe ufundowali: Gmina Miasta Głowo oraz producent czapek zimowych marki WOOLK firma Pana Kamila Lendziona z Głowna.

fotogaleria

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2772

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna