GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 stycznia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Hip-hop porwał "Ku wolności" w Miejskim Ośrodku Kultury | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«styczeń 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Hip-hop porwał ”Ku wolności" w Miejskim Ośrodku Kultury

26 listopada 2018 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie  gościł  duet Wyrwani z Niewoli z koncertem  profilaktycznym dla młodzieży „Ku wolności”.  Jacek Zajkowski, artysta hip - hopowy (znany też pod pseudonimami Zetaigreka i Heres) oraz Piotr "Pit" Zalewski, psycholog, autor książki, której tytuł jest zbieżny z nazwą formacji, którą tworzą, pochodzą z Białegostoku. Obydwaj mają za sobą bardzo burzliwą przeszłość i obracanie się w towarzystwie, które nie stroniło od wszelkich używek. Podczas ponad półtoragodzinnego  spotkania dzieli się z młodzieżą swoim doświadczeniem oraz świadectwem życia i nawrócenia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu i innych złudnych przyjemności współczesnego świata. A wszystko to po to, by ukazać młodym ludziom piękno i wartość życia w wolności od wszelkich form kompleksów, zahamowań i uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. Głośno deklarują życie zgodnie z zasadami Dekalogu. Przesłanie grupy mówiącej językiem zrozumiałym dla młodych odbiorców sprawiło, że byli czytelni dzięki autentyzmowi opartemu na własnych doświadczeniach i przeżyciach. Muzycy nawiązali z młodzieżą świetny kontakt, zaangażowali uczniów do czynnego udziału w koncercie. W trakcie spotkania rozdali młodzieży 30 różnych nagród w postaci koszulek, autorskiej płyty i książki.

Dodatkowo przekazali książkę ”Wyrwani z niewoli” do wszystkich szkolnych bibliotek placówek uczestniczących w koncercie. Autorski program, bezkompromisowy przekaz i mocne teksty zaprezentowali min. wykonując utwory: Chodź z nami, Idę za Nim czy Nie mów mi. W  Głownie artyści wystąpili w dwóch koncertach, w których udział wzięli bezpłatnie uczniowie klas VII i VII wszystkich  głowieńskich szkół podstawowych, Gimnazjum Miejskiego, Liceum Katolickiego,Zespołu Szkół Nr 1 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie/ łącznie ok. 500 osób/.Program dofinansowany jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości (Program II, Priorytet I) dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na rok 2018.
Wydarzenie zostało  zorganizowane  we współpracy z  Parafią  św. Jakuba Apostoła w Głownie.
 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

autor: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy