GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 4 lipca 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Głownie VIII kadencji i złożenie ślubowania przez Burmistrza Głowna

Na środę 21 listopada 2018 roku, postanowieniem Komisarza Wyborczego w Łodzi zwołana została pierwsza w kadencji 2018-2023 sesja Rady Miejskiej w Głownie. Podczas sesji, Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, który w wyborach samorządowych uzyskał od mieszkańców mandat zaufania na kolejnych 5 lat oraz Radni Rady Miejskiej w Głownie VIII kadencji złożyli uroczyste ślubowanie.

Obecna na sesji Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Głownie Pani Monika Łuczak wręczyła burmistrzowi oraz nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Do czasu wyboru przewodniczącego rady obrady prowadziła Pani Maria Furga. Przewodniczącym rady został radny Grzegorz Szkup, którego kandydaturę poparło 14 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym się. W drodze tajnego głosowania wiceprzewodniczącą rady wybrano radną Beatę Wszołek-Lewandowską.

Porządek obrad rozszerzony został o ustalenie składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej w Głownie oraz o wybór przewodniczących i wiceprzewodniczących tych komisji.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Michał Miazek, a wiceprzewodniczącym –  Wojciech Baleja. Trzecim członkiem komisji jest Przemysław Milczarek.
Przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji został Jakub Kowalski, a wiceprzewodniczącym - Krzysztof Zieliński. Pozostali jej członkowie to: Teresa Banaszkiewicz i  Magdalena Sadowska.
Przewodniczącym Komisji Gospodarki i Budżetu został Przemysław Milczarek, a wiceprzewodniczącym – Tomasz Lenart. Pozostali członkowie tej komisji to: Maria Furga, Beata Wszołek-Lewandowska, Maciej Lisowski, Grzegorz Oraś, Grzegorz Szkup, Michał Miazek, Krzysztof Zieliński, Wojciech Baleja.
Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu została Maria Furga, a wiceprzewodniczącą – Magdalena Sadowska.  Pozostali członkowie tej komisji to: Maciej Lisowski, Bożena Michalska, Jakub Kowalski, Tomasz Lenart, Małgorzata Baraniak.
Przewodniczącą Komisji Spraw Obywatelskich została Bożena Michalska, a wiceprzewodniczącą – Małgorzata Baraniak.  Pozostali członkowie tej komisji to: Teresa Banaszkiewicz i Grzegorz Oraś.

W związku z koniecznością dostosowania wynagrodzenia Burmistrza Głowna do obecnie obowiązujących przepisów prawa, przewodniczący rady złożył projekt uchwały w tej sprawie, który radni przegłosowali jednogłośnie. Wynagrodzenie Burmistrza Głowna będzie wynosiło 10.180 zł brutto. Poprzednio była to kwota 9.985 zł brutto i obowiązywała od 2008 roku.

 

 


 


 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2180

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna