GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 6 marca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Inne | 
 • 2018 | 
 • Aktywna jesień Stowarzyszenia Senior w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Aktywna jesień Stowarzyszenia Senior w Głownie

Każdy poniedziałek września i października to wyjazdy grup 25-30 osobowej na basen do Nowej Gdyni. Uczestnicy korzystają z 30 minutowych ćwiczeń pod kierunkiem instruktora i innych dobrodziejstw relaksujących i rehabilitujących. Wyjazdy te realizowane są w ramach zadania publicznego pt. "Wsparcie osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym" współfinansowane z dotacji Wojewody Łódzkiego. Z tegoż zadania 27 września 80 osób obejrzało film "Kamerdyner" w kinie Fenix w Łowiczu, 4 października 54 osoby Stowarzyszenia uczestniczyły w spektaklu komediowym "Boening, boening" w Teatrze Powszechnym w Łodzi a 9 października 25 osób brało udział w warsztatach plastycznych wykonując prace z dekupażu na szkle.

Natomiast 22 września, 50 osób uczestniczyło w  Wojewódzkich Dniach Seniora całodniowej imprezie w Zgierzu, gdzie w programie imprezy wystąpił nasz chór "Słoneczny Krąg" z wiązanką utworów a jeden z członków chóru zaprezentował dwa monologi satyryczne. Gwiazdą imprezy był Wojciech Gąsowski ze swoim koncertem. Wyjazd ten to realizacja zadania pt. "Czas wolny z Seniorem", dofinansowanego przez Gminę Miasta Głowno.

20 września, 47 osób uczestniczyło w wyjeździe do Lichenia z dwugodzinnym zwiedzaniem z przewodnikiem Konina.

Poza realizacją ww. zadań, od 19 września członkowie Stowarzyszenia Senior uczestniczą w cotygodniowych zajęciach z nauki komputera w grupie podstawowej i zaawansowanej. Zajęcia odbywają się w ZSL-G i trwać będą przez dwa miesiące, a zorganizowane zostały na wniosek Powiatowej Rady Seniorów przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu.

Ponadto członkowie Stowarzyszenia w dniach 14-16 września tegoż roku zwiedzali region łódzki po trasie Głowno - Poddębice-Borysew-Uniejów - Łęczyca-Tum -Głowno z noclegami w "Gościńcu nad Wartą" w Uniejowie. Uczestnicy wyjazdu poznawali produkty turystyczne naszego regionu w ramach realizacji zadania publicznego pt. "Poznajemy swój region" współfinansowanego ze środków dotacji Województwa Łódzkiego.

Więcej zdjęć na profilu fb stowarzyszenia

Autor takstu i zdjęć: Zofia Ogórek

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy